Nowy polietylen w ofercie SABIC

Nowy polietylen w ofercie SABIC
Koncern SABIC wprowadza nowy gatunek tworzyw do produkcji folii metodą cast. Żywica ma za zadanie ograniczać koszty przetwórców oraz zmniejszać zapotrzebowanie na energię potrzebną przy produkcji.

Nowe tworzywo to liniowy polietylen niskiej gęstości SABIC LLDPE 430BE. - Polietylen przynosi doskonałe właściwości mechaniczne, nadzwyczajną jakość jeśli idzie o spójność, poprawioną sztywność i możliwość poprawy szybkości przetwarzania. Kombinacja tych właśnie właściwości otwiera nowe możliwości dla zauważalnej oszczędności materiału i energii zużywanych w czasie produkcji. To z kolei nie pozostaje bez wpływu na oczekiwania przetwórców - mówi Krzysztof Rozensal z firmy SABIC. – Tworzywo jest bardzo czyste gatunkowo o kontrolowanym niskim poziomie żelu. Dzięki zwiększonej gęstości LLDPE 430BE SABIC jest doskonałe do tego by być używanym w różnych aplikacjach związanych z przyleganiem folii stretch jako „nisko przylegającej” warstwy zewnętrznej. Użycie tworzywa LLDPE 430BE gwarantuje osiągnięcie wydajności pracy na poziomie 1000 metrów na minutę, co sprawia że jest ono przydatne wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość produkcji.

Wykonana z tworzywa SABIC folia będzie mogła być używana w aplikacjach spożywczych, a także higienicznych.

Czytaj więcej: Polietylen (PE) 131 Folia 292

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska