Nowy polipropylen do produkcji opakowań

Nowy polipropylen do produkcji opakowań
Koncern SABIC wprowadził na polski rynek nowe tworzywa sztuczne przeznaczone do produkcji opakowań.

Polipropyleny marki SABIC są coraz bardziej doceniane przez rodzime firmy wytwarzające opakowania, zatem spółka uzupełniła swój asortyment produktów do produkcji wyrobów cienkościennych o nowy wysokoudarowy kopolimer SABIC PP Flowpact FPC 100. Został on opracowany specjalnie z myślą o produkcji pojemników na tłuszcze i opakowań na produkty nabiałowe, takie jak jogurty, śmietana, mleko smakowe i sery do smarowania.

Polipropylen Flowpact FPC 100 zawiera najnowocześniejszy pakiet dodatków antystatycznych i ułatwiających przetwórstwo. Wyróżnia się wysokim przepływem i dużą szybkością krystalizacji, które łącznie prowadzą do skrócenia czasów cykli i oszczędności kosztów jednostkowych, szczególnie u producentów opakowań cienkościennych. Energia, którą można zaoszczędzić, wiąże się również z korzyściami w zakresie ochrony środowiska.

Nowy polipropylen do produkcji opakowań


SABIC rozszerza również swój sortyment polipropylenów o wysokoprzezroczyste tworzywo Qrystal. Te wtryskowe kopolimery typu random zostały opracowane pod kątem unikalnych parametrów przepływu, oferując przetwórcom elastyczność w zakresie szybszego i bardziej energooszczędnego wytwarzania części. Dwa produkty, SABIC PP QR674K i SABIC PP QR678K, są przeznaczone do zastosowań, w których wymagana jest przezroczystość materiału, takich jak zakrętki i zamknięcia, artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenia kuchni oraz pojemniki na żywność i inne produkty.

Wszystkie tworzywa z grupy SABIC PP Qrystal można przetwarzać w znacznie niższych temperaturach niż wiele innych kopolimerów polipropylenów oferowanych na rynku, co prowadzi do znacznego ograniczenia zużycia czasu i energii w cyklu procesowym, jako rozwiązanie zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Tworzywa te wykazują się również dobrą równowagą udarności i sztywności oraz umożliwiają odbiorcom produkcję części bez utraty przezroczystości i estetyki.

Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Aktualizacja

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska