Nowy polipropylen w ofercie BOPS

Nowy polipropylen w ofercie BOPS
Spółka Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek nowego gatunku polipropylenu. Wytwarzane przez LyondellBasell tworzywo Clyrell EC390T dotychczas było dostępne pod nazwą rozwojową EC2527.

Clyrell EC390T jest przeznaczony do przetwarzania w technologii formowania wtryskowego. Charakteryzuje się doskonałą udarnością zarówno w temperaturze pokojowej, jak i w temperaturach ujemnych. Jest odporny na zbielenie, a użycie środka klaryfikującego najnowszej generacji sprawia, że wytwarzane wyroby charakteryzują się wysoką przezroczystością, co w przypadku materiałów o dobrej udarności w niskich temperaturach jest cechą unikalną.

Gatunek Clyrell EC390T może być stosowany przede wszystkim do wytwarzania przezroczystych pojemników konsumenckich do żywności oraz produktów nieżywnościowych, które powinny charakteryzować połączeniem odpowiednich właściwości estetycznych, niską emisją zapachu oraz doskonałą udarnością w niskich temperaturach. Dzięki dużej płynności, nowy gatunek umożliwia przetwórcom i odbiorcom końcowym wytwarzanie wyrobów o dużym połysku i w jasnych kolorach, z doskonale odwzorowanymi ostrymi krawędziami lub kątami, które nie są podatne na zbielenie. Ponadto zastosowanie tworzywa pozwala na skrócenie czasu cyklu oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Clyrell EC390TPotencjalne zastosowania konsumenckie tworzywa to pojemniki transparentne, przezroczyste wyroby użytkowe gospodarstwa domowego, cienkościenne pojemniki do żywności i produktów nieżywnościowych, wyroby sportowe, sprzęt rekreacyjny i zabawki.


Clyrell EC390T


Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161