Nowy poliwęglan z rodziny Lexan

Nowy poliwęglan z rodziny Lexan
Koncern SABIC wprowadził na rynek nowe materiały ze swojej dobrze znanej rodziny tworzyw Lexan.

Nowość SABICA przeznaczona jest do szerokiego asortymentu zastosowań, głównie tam, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość tworzyw. Cecha ta zapewnić ma bowiem dłuższą trwałość produktów, a jednocześnie umożliwić projektantom i architektom korzystanie ze swobody projektowej.

Nowy kopolimer Lexan HFD, czyli wysokopłynący, plastycznie udarny poliwęglan, wytwarzany jest z udziałem co najmniej 10 proc. oleju rycynowego i zapewnia wysoki współczynnik płynięcia. Jednocześnie też, na co zwracają uwagę przedstawiciele koncernu, umożliwia zachowanie wytrzymałości, z której znany jest każdy materiał z serii Lexan. Chociaż wspominany kopolimer powstaje częściowo z biokomponentów, to jednak jego prawdziwa wartość w zakresie zrównoważonego rozwoju polega na połączeniu wysokiego płynięcia i trwałości.

Przy użyciu tworzywa Lexan HFD przetwórcy mogą projektować cieńsze elementy o tej samej stabilności, tym samym zmniejszając zużycie zasobów, lub opracowywać produkty o potencjalnie większej trwałości i dłuższej żywotności. Tworzywo bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby rynku optycznego, np. soczewek optycznych, okularów, osłon przeciwsłonecznych. Może być też stosowane przy produkcji sprzętu oświetleniowego.

Czytaj więcej: Poliwęglan (PC) 33

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska


Forum

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Bobbin_22

Siły i prędkości otwierania zamykania Engel Victory 50 2018-04-03

Reportaże