Nowy prezes na czele grupy Alpla

Nowy prezes na czele grupy…

Wraz z początkiem roku 2021 Philipp Lehner obejmie stanowisko prezesa zarządu firmy Alpla, zastępując na nim swojego ojca, Günthera Lehnera, który sprawował tę funkcję przez 14 lat. Dotychczasowy prezes zajmie miejsce w zespole odpowiedzialnym za strategię przedsiębiorstwa, zwłaszcza tę dotyczącą rozwoju w kwestiach recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Philipp Lehner rozpoczął pracę w Alpla w 2014 r. W 2016 r. został mianowany menedżerem regionalnym filii przedsiębiorstwa w USA, zaś po 2 latach trafił do siedziby firmy w Austrii, gdzie zajmował się finansami, kwestiami informatycznymi, cyfryzacją oraz zasobami ludzkimi.

- Alpla jest doskonale przygotowana do sprostania wyzwaniom naszych czasów - stwierdza Philipp Lehner. - Jestem wdzięczny mojej rodzinie za zaufanie, które do mnie ma i nie mogę się doczekać, by razem z naszymi pracownikami zacząć kształtować przyszłość przedsiębiorstwa.

- Cieszę się, że mogę przekazać firmę w ręce członka rodziny i jestem przekonany, że Philipp świetnie sprawdzi się na tym stanowisku. Zagwarantuje to pewną ciągłość, której potrzebują nasi klienci i partnerzy biznesowi - mówi Günther Lehner, który w 2021 r. razem z synem odwiedzi klientów Alpla Group, by oficjalnie przedstawić go jako nowego prezesa.

alpla-guenther-lehner-philipp-lehner