Nowy produkt w ofercie PCC Rokita

Nowy produkt w ofercie PCC… PCC Rokita wchodzi na rynek z innowacyjnym produktem.

Firma zainwestowała kilka milionów złotych w nową instalację produkcyjną. Chce konkurować z międzynarodowymi koncernami wprowadzając na rynek substancję, która łączy w sobie cechy dotychczas niemożliwe do uzyskania w jednym produkcie.

Poliol to substancja, z której tworzy się poliuretany wykorzystywane w produkcji np. materaców, samochodowych siedzeń czy pianek uszczelniających okna. Tylko w Europie rocznie wykorzystuje się ponad 2 mln ton poliuretanów. Aktualnie firma jest niewielkim graczem na tym rynku, ale jak przyznają jej przedstawiciele chce się rozwijać, wyszukując nisze, które będą ją wyróżniały na tle konkurentów. Stąd inwestycja w nowy rodzaj polioli.

Działająca w Brzegu Dolnym PCC Rokita produkuje poliole od 30 lat. W zeszłym roku firma zakończyła budowę nowej instalacji produkcyjnej iPol, która kosztowała ją kilka milionów złotych. Dzięki inwestycji zaczęła wytwarzać nowy rodzaju poliolu. Pianki, które powstają na jego bazie, są bardziej elastyczne i zawierają mniej substancji lotnych.

PCC Rokita na razie wytwarza kilkadziesiąt ton miesięcznie ulepszonej substancji, chce jednak zwiększyć produkcję nawet do tysiąca ton. Firma próbuje teraz zachęcić do współpracy firmy produkujące pianki poliuretanowe.

Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4

Reportaże

Forum