Nowy termin targów Labelexpo Europe

Nowy termin targów Labelexpo…

Tarsus Group, organizator Labelexpo Global Series, poinformował o przełożeniu targów Labelexpo Europe 2022 - wydarzenie odbędzie się 11-14 września 2023 roku. Zespół organizatorów podjął decyzję o przesunięciu terminu imprezy w związku ze znacznymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw, jakich doświadcza obecnie europejska branża etykiet, a także ze względu na szybko zmieniającą się sytuację na Ukrainie.

Decyzja została podjęta po ścisłych konsultacjach z wystawcami, stowarzyszeniami i przedstawicielami całej branży, z których wielu bezpośrednio odczuwa skutki niedoboru komponentów i materiałów. Braki te, spowodowane pandemią, nasiliły się w ostatnich miesiącach, a długie terminy realizacji zakłócają obecnie łańcuch dostaw w Europie. W związku z tym, że impreza miała się odbyć za niecałe dwa miesiące i przy braku odpowiedniej przejrzystości sytuacji, uznano że zmiana terminu targów leży w jak najlepszym interesie branży etykiet.

- Po pierwsze, chciałabym wyrazić uznanie dla wsparcia, jakie otrzymaliśmy od przedstawicieli branży, z których wielu zobowiązało się do udziału w Labelexpo Europe pomimo problemów, z jakimi duża część z nich obecnie się boryka. Wiemy, że decyzja o zmianie terminu wydarzenia będzie tak samo rozczarowująca dla nich, jak jest dla nas. Podjęcie jej było dla nas bardzo trudne; pracowaliśmy bez wytchnienia, aby przezwyciężyć problemy związane z łańcuchem dostaw i zorganizować targi, jakich potrzebuje branża - zwłaszcza w świetle wyzwań, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich dwóch lat. Niestety na tym etapie okazało się, że problemy te są nie do pokonania, dlatego uważamy, że przełożenie wydarzenia jest odpowiedzialną decyzją - wyjaśnia Lisa Milburn, dyrektor zarządzająca targów Labelexpo.

- FINAT w pełni rozumie i popiera decyzję, która została podjęta. Biorąc pod uwagę istniejące braki chipów i komponentów, obecne niedobory papieru i innych materiałów eksploatacyjnych do produkcji etykiet, a teraz także poważną niepewność geopolityczną spowodowaną sytuacją na Ukrainie, jest po prostu zbyt wiele przeszkód do pokonania. FINAT pozostaje dumnym patronem tej wiodącej na świecie wystawy dedykowanej branży druku etykiet i opakowań. Podziwiamy naszego wieloletniego partnera, firmę Labelexpo, za podjęcie tej niezwykle trudnej decyzji i postawienie interesów branży na pierwszym miejscu - komentuje Jules Lejeune, dyrektor zarządzający FINAT.

Uwzględniając zmianę terminu targów Labelexpo Europe, kolejną ważną globalną imprezą dla branży druku opakowań są targi Labelexpo Americas, które odbędą się w Donald E. Stephens Convention Center w Chicago 13-15 września 2022 r. Inne nadchodzące tegoroczne wydarzenia Labelexpo to Labelexpo Asia (28 czerwca-1 lipca), Labelexpo India (10-13 listopada) i Labelexpo South China (7-9 grudnia).


Czytaj więcej:
Targi 1252
Etykiety 150
Rynek 1084

Reportaże

Forum