Nowy uchwyt odgięty w ofercie Elesa+Ganter

Nowy uchwyt odgięty w ofercie…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty uchwyt odgięty w wersji nierdzewnej. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 426.6 i wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 304. Dostępny także w dwóch wariantach montażu, dzięki czemu uchwyty można zamontować naprzeciw siebie np. w drzwiach. Uchwyty odgięte GN 426.6 są polecane do stosowania w branżach wymagających spełnienia wysokich norm antykorozyjnych i higienicznych. Zaliczają się do nich: przemysł spożywczy, chemiczny, farmaceutyczny i medyczny.

- Urządzenia pracujące w środowisku o dużej wilgotności, wymagające częstego mycia, mające kontakt z różnymi związkami chemicznymi, muszą być budowane z komponentów wykonanych z materiałów o wysokiej odporności na korozję - mówi Filip Granowski z firmy Elesa+Ganter Polska. - Firma Elesa+Ganter sukcesywnie rozszerza gamę produktów spełniających powyższe wymagania, a jednym z nich jest nowy uchwyt odgięty GN 426.6 wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304.

Uchwyt GN 426.6 dostępny jest w dwóch wersjach różniących się od siebie sposobem montażu. Wersja pierwsza (typ A) montowana jest od tyłu poprzez otwory gwintowane, natomiast montaż wersji drugiej (typ B) odbywa się od strony operatora, za pomocą specjalnych trzpieni montażowych. Najpierw wkręcamy trzpienie do otworów gwintowanych w obudowie urządzenia, a następnie nakładamy uchwyt na trzpienie i blokujemy bocznymi wkrętami dociskowymi. Trzpienie montażowe oraz wkręt dociskowy wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 303.

Połączenie obu typów pozwala na montaż dwóch uchwytów naprzeciw siebie, na przykład na drzwiach. Może to wymagać zastosowania trzpienia montażowego o niestandardowej długości, który może być dostarczony na życzenie.

Uchwyt GN 426.6 ma przekrój okrągły o średnicy 20 mm i standardowo jest dostępny w dwóch długościach 200 oraz 300 mm. Produkowany jest on poprzez proces gięcia, co pozwala na wykonanie uchwytów o specjalnych długościach dla stosunkowo niewielkich ilości.

Elesa+Ganter


Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska