Nowy wiceprezes Tetra Pak

Nowy wiceprezes Tetra Pak W styczniu nowym wiceprezesem Tetra Pak odpowiedzialnym za region Europy, Rosji i Azji Środkowej został Charles Héaulmé. Będzie on zarządzał koncernem na obszarze 55 państw, w których spółka posiada 43 biura sprzedaży, 13 zakładów produkcyjnych, ponad 4,5 tys. pracowników oraz obrót na poziomie 3,5 mld euro. Héaulmé zastąpił na stanowisku Adolfo Orive, który obecnie odpowiada za rynki Ameryki Północnej oraz Południowej.

Obejmując w Tetra Pak stanowisko wiceprezesa nowo powstałego regionu, Charles Héaulmé będzie odpowiedzialny za bardzo zróżnicowane rynki oraz różnorodne otoczenia biznesowe. Konkurencja w samym segmencie opakowań kartonowych oraz ze strony innych opakowań stale rośnie, zaś rynki produktów mlecznych oraz napojów, będące głównymi obszarami działalności Tetra Pak, są pełne wyzwań. Zadaniem Héaulmé'a jest więc wykorzystanie zmian w strukturze organizacyjnej firmy w celu zapewniania jej wzrostu oraz utrzymania przez Tetra Pak pozycji lidera rynku.

- Od momentu rozpoczęcia działalności Tetra Pak notuje ciągły wzrost, a swój sukces zawdzięcza innowacyjności, zorientowaniu na klienta oraz zrównoważonemu rozwojowi - powiedział Héaulmé. - Chcę kontynuować nasz rozwój w oparciu o to dziedzictwo, poprzez wzmacnianie silnego portfela produktów Tetra Pak, rozszerzenie działalności o nowe segmenty rynkowe oraz wzmocnienie najważniejszych obszarów biznesu, np. obsługi i serwisu technicznego. Wraz z naszymi klientami stworzyliśmy kulturę opierającą się na ciągłym rozwoju i dążeniu do perfekcji. Mam zamiar podążać tą drogą w nadchodzących latach.

Charles Héaulmé rozpoczął pracę w Tetra Pak w 1999 roku, pełniąc funkcje kierownicze w wielu krajach Europy oraz Ameryki Łacińskiej. Przed objęciem obecnej pozycji Charles Héaulmé zajmował stanowisko dyrektora generalnego Tetra Pak Hiszpania. Od momentu rozpoczęcia pracy w Tetra Pak nowy wiceprezes mieszkał oraz pracował w dziewięciu krajach.

Tetra Pak to światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Firma zatrudnia 23 tysiące osób w 80 oddziałach na całym świecie. W Polsce, gdzie Tetra Pak działa 1990 roku, spółka zatrudnia ok. 100 osób. Obecnie w naszym kraju działa ponad 100 linii pakujących dostarczonych przez Tetra Pak. Są to kompletne linie technologiczne do produkcji mleka, przetworów mlecznych, soków i napojów owocowych i warzywnych oraz przetworów owocowo-warzywnych.

Czytaj więcej: