Nowy zakład produkcji prepolimerów w Brzegu Dolnym

Nowy zakład produkcji prepolimerów… Spółka PCC Prodex uruchomiła w Brzegu Dolnym nowy zakład produkcji prepolimerów, grupy tworzyw stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w budownictwie, motoryzacji czy w branży meblarskiej.

Jest to jedna z trzech największych w Polsce i jedna z najnowocześniejszych instalacji zlokalizowanych na terenie PCC w Brzegu Dolnym. Rocznie będzie mogła wyprodukować 15 tys. ton prepolimerów, mających zastosowanie w produkcji klejów, nawierzchni sportowych, elastycznych pianek wykorzystywanych w materacach, a także w innych innowacyjnych produktach.

- Inwestycja niewątpliwie przyczyni się do dynamiczniejszego rozwoju segmentu produktów bazujących na izocyjanianach - mówi Grzegorz Dołbniak, prezes PCC Prodex Sp. z o.o. - Nowa instalacja nie tylko zwiększy zdolności produkcyjne w całej Grupie PCC, ale również umożliwi wejście na nowe rynki oraz specjalistyczne aplikacje.

W skład instalacji wchodzą węzły do rozładunku autocystern, zewnętrzne zbiorniki magazynowe, reaktory oraz linie do konfekcjonowania gotowych produktów. Głównymi zaletami instalacji jest możliwość prowadzenia procesu produkcji prepolimerów w sposób w pełni zautomatyzowany co pozwala na bardzo precyzyjną kontrole jakości i produkcji gotowego wyrobu.

PCC Prodex Sp. z o.o. jest producentem jedno- i dwukomponentowych systemów poliuretanowych o nazwie Ekoprodur i Ekopromer oraz Crossin, przeznaczonych do otrzymywania sztywnych i półsztywnych pianek oraz klejów. Jednocześnie na życzenie klienta spółka opracowuje również systemy poliuretanowe o specjalnych właściwościach i przeznaczeniu, oferując wszechstronną pomoc we wdrożeniach i stosowaniu swoich produktów. Spółka wchodzi w skład Grupy PCC Rokita jako spółka w 100 proc. zależna od PCC Rokita SA.

Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4