Ogromne zainteresowanie targami interpack 2017

Ogromne zainteresowanie targami…
2 marca 2017 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe poświęcone Międzynarodowym Targom Przetwórstwa i Pakowania interpack 2017, na którym zaprezentowano najświeższe informacje na temat targów, program im towarzyszący oraz kierunki rozwoju i nowości branży opakowaniowej. Organizatorem spotkania była firma AS Messe Consulting, która jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę Messe Düsseldorf GmbH - organizatora branżowych targów i wystaw na świecie. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Strzelczyk – Walczak, prezes AS Messe Consulting, natomiast informacji na temat targów interpack 2017 udzielił Thomas Dose, pełniący w Messe Dusseldorf funkcję zastępcy dyrektora ds. przetwórstwa i pakowania.

Interpack 2017 zanotował największy popyt wystawców w swojej 55 letniej historii. Do chwili oficjalnego zakończenia przyjmowania zgłoszeń na tę najważniejszą w branży opakowaniowej imprezę, przedsiębiorcy zarezerwowali 20% więcej powierzchni w porównaniu do wcześniejszych edycji targów. W tym roku na targach interpack oczekiwanych jest ponad 2700 wystawców. Przyjadą oni do Düsseldorfu z około 60 krajów.

Agnieszka Strzelczyk-Walczak i Thomas Dose


Temat specjalny - rewolucja przemysłowa 4.0

Targi interpack, pod względem zakresu i skali międzynarodowej, są unikatową platformą dla przedsiębiorców oferujących produkty i rozwiązania z dziedziny technologii opakowań i procesów pokrewnych oraz materiałów opakowaniowych dla takich segmentów jak żywność, napoje, słodycze i pieczywo, farmacja, kosmetyka oraz inne towary konsumpcyjne i dobra przemysłowe. Innowacyjne tematy specjalne są uzupełnieniem oferty wystawców. Na interpack 2017 w centrum uwagi znajdzie się temat rewolucji przemysłowej 4.0, realizowany wspólnie z Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V. (VDMA). Wystawa specjalna w formie loży techniki przy stoisku VDMA pokaże przykłady zastosowań i rozwiązania z dziedziny maszyn pakujących lub pokrewnych technologii procesów, nowe możliwości w takich polach zastosowań jak bezpieczeństwo, śledzenie źródła pochodzenia, ochrona przed kopiowaniem i plagiatem oraz zindywidualizowane opakowania.

Targi components teraz w tym samym czasie co interpack

- Koncepcja targów components, po swojej premierze na interpack 2014, została obecnie gruntownie przepracowana. Sto przedsiębiorstw z branży przemysłu dostawczego, także takich z ofertami z dziedziny techniki napędów, sterowania i sensorów, urządzeń do przemysłowego przetwarzania obrazów, transportu na bliskie odległości oraz innych maszyn i komponentów, wystawi się na własnych stoiskach – mówi Thomas Dose.Targi components dostępne są bezpłatnie dla wszystkich gości i wystawców interpack.