Opakowania DBS firmy Stora Enso

Opakowania DBS firmy Stora…
Koncern Stora Enso wprowadził nowy typ opakowań. Są to wykonane w całości z kartonu pudełka typu DBS.

Nowość firmy Stora Enso znajduje powoli swoje zastosowanie głównie w przemyśle wydawniczym. W opakowaniach tego rodzaju można bowiem umieszczać m.in. magazyny oraz płyty, które są następnie z nich wysuwane. Pudełka DBS mają być w zamyśle Stora Enso konkurencyjnym rozwiązaniem wobec dotychczas tradycyjnie stosowanych opakowań z tworzyw sztucznych. Efekt taki ma być osiągnięty przede wszystkim ze względu na odnawialne i podlegające odzyskowi włókna drzewne, z których są one wykonane.

Przy opakowaniach DBS przeznaczonych np. na płyty CD można osiągnąć też korzyści, np. w zakresie logistyki. Takie opakowanie waży bowiem o połowę mniej i zajmuje mniej miejsca od standardowego opakowania z tworzywa sztucznego. Stora Enso przeprowadziła też badania, które wskazują, że stosując kartonowe opakowania DBS, zamiast opakowań z tworzyw, można znacząco, bo nawet o 90 proc. zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Pudełko typu DBS to jedno z nielicznych dostępnych na rynku opakowań, w których zupełnie wyeliminowano tworzywowe elementy. Daje się łatwo zadrukowywać zarówno na stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Opakowanie DBS Stora Enso


Czytaj więcej: Galeria opakowań 378

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska