Opłacalna współpraca z firmą SABIC

Opłacalna współpraca z firmą SABIC
Dla firmy logistycznej współpraca z koncernem SABIC w Polsce okazała się bardzo korzystna.

Spółka transportowa Nijhof-Wassink otworzyła wczoraj w Kutnie nowe Centrum Logistyczne. Od 12 lat dysponowała już w tym mieście bazą logistyczną, w skład której wchodziła myjnia silosów i cystern, hala magazynowa oraz bateria magazynowych silosów stacjonarnych do przechowywania materiałów sypkich. To pionierskie na rynku polskim zaplecze pozwoliło firmie na magazynowanie takich produktów sypkich jak polietylen, polipropylen, polichlorek winylu.
Teraz przyszedł czas na rozbudowę bazy, głownie ze względu na rosnącą skalę współpracy z SABIC Polska.

Znany producent tworzyw kilka lat temu wybrał właśnie Nijhof-Wassink, jako jedno z kilku centrów logistycznych na terenie Europy dla swoich potrzeb eksportowych. W ramach kompleksowych kontraktów logistycznych wykonywany jest transport, magazynowanie, przepakowywanie i dostawa towaru do ostatecznego klienta.

W związku z projektami na rzecz SABIC, Nijhof-Wassink zrealizował swoją najnowszą inwestycję, czyli budowę Centrum Logistycznego w Kutnie. Od teraz do dyspozycji jego klientów, czyli m.in. SABICA są trzy hale magazynowe o łącznej powierzchni 24 tys. mkw., hala przeładunkowa o powierzchni 1,2 tys. mkw., budynek socjalno-biurowy, zaplecze techniczne oraz plac parkingowy i składowy. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi ok. 6 ha.

Czytaj więcej: Inwestycje 716

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska