Oprogramowanie Visi nie tylko do form wtryskowych

Oprogramowanie Visi nie tylko…
Rutland Plastics, brytyjska firma specjalizująca się w formach wtryskowych, wykorzystuje oprogramowanie VISI nie tylko do projektowania narzędzi. Po zaprojektowaniu detalu, wykorzystuje się drukarkę Objet 3D do wyprodukowania przyrządu pomocniczego, który o połowę skraca czas potrzebny do montażu.

- Każdy dobry inżynier widzi że jest to nie tylko system CAD/CAM do tworzenia form wtryskowych, ale jest to również potężny system dla każdego innego typu wzornictwa na świecie - mówi Carl Martin, dyrektor techniczny Rutland Plastics. - My używamy VISI do wytworzenia różnego rodzaju elementów potrzebnych dla naszej produkcji, począwszy od małego przyrządu, a skończywszy na złożonych formach wtryskowych.Dzięki swej uniwersalności VISI zapewnia firmie konkurencyjne wytworzenie łącznika rurowego dla przemysłu odwadniania. Użyliśmy VISI do stworzenia prototypu za pomocą drukarki 3D, sprzęgając narzędzia do produkcji formy i unikalny przyrząd, który pozwolił na zautomatyzowanie ręcznych części operacji.

Funkcjonalność siatki w VISI była użytecznym narzędziem przy opracowaniu geometrii modelu dla drukowania na drukarce Objet Connex 350. Siatka zapewniła zestaw funkcji między innymi do oczyszczania problematycznych wierzchołków, wypełniania otworów i analizę topologii siatki. Drukowanie prototypu pasującego do założeń oznacza, że klient może dopasować element do modelu fizycznego, gwarantując funkcjonalność zgodnie z oczekiwaniami, przed budową formy wtryskowej.

- Zmiana narzędzia jest droga, jeśli okaże się, że wypraska nie jest prawidłowa - zauważa Martin. - Część wydrukowana na drukarce 3D idealnie pasowała, dlatego ruszyliśmy z budową formy wtryskowej zaprojektowanej w VISI.

Symulacja wtrysku VISI Flow pokazała optymalne warunki formowania, poprzez określenie i odpowiednie dopasowanie punktu wtrysku. Istotnym zagadnieniem było sprawdzenie, które obszary mogą być trudne do wypełnienia i gdzie potrzebne są odpowietrzenia. VISI Flow pokazał również, jak narzędzie będzie pracować na wtryskarce.

Rutland Plastics

Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09