Oprogramowanie pozwalające na pełne wykorzystanie wydajności linii pakującej

Oprogramowanie pozwalające…

Firma Sidel – wiodący globalny dostawca rozwiązań opakowaniowych – umożliwia producentom maksymalne wykorzystanie wydajności linii pakujących dzięki nowej platformie cyfrowej, która daje wszystkim użytkownikom – od pracowników hali produkcyjnej po dyrektorów - dostęp do danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Evo-ON® jest inteligentnym rozwiązaniem opartym na chmurze, obejmującym aplikacje opracowane z myślą o potrzebach przemysłu opakowaniowego. Zostało opracowane z myślą o nadzorowaniu i optymalizacji każdego aspektu linii produkcyjnej. Rozwiązanie Sidel Evo-ON pozwala na przyspieszenie, optymalizację i zmniejszenie kosztów produkcji.

Szybkie monitorowanie linii pakujących  

Cyfryzacja linii pakujących jest już rzeczywistością dla kluczowych graczy w branży. Rozwiązania cyfrowe pozwalają bowiem na osiąganie większej wydajności, co przekłada się na większą elastyczność, szybsze wprowadzanie nowych produktów na rynek, obniżanie kosztów operacyjnych i możliwość położenia większego nacisku na ekologię. Firma Sidel wykorzystuje swoje bogate doświadczenie zdobyte jako producent wyposażenia linii produkcyjnych oraz 25-letnie doświadczenie w zakresie analizy danych w celu usprawnienia monitorowania linii produkcyjnej, udostępniając użytkownikom potrzebne dane i umieszczając je w zasięgu ręki. Aby umożliwić wykorzystywanie surowych danych do podejmowania kluczowych decyzji, firma Sidel wprowadza na rynek pakiet aplikacji Evo-ON - elastyczne rozwiązanie dostosowane do potrzeb użytkowników końcowych, które pozwoli im uwolnić potencjał linii produkcyjnej i ustalić najlepsze możliwości.

Pandemia przyspieszyła postęp cyfryzacji, nie tylko w życiu codziennym konsumentów, ale także w wielu branżach. Rosnące inwestycje w dane, sztuczną inteligencję (SI) i technologie cyfrowe zapoczątkowały kolejną rewolucję w biznesie oraz analityce danych - rewolucję, która nie ominęła także branży opakowaniowej, branża ta również wykorzystuje swoje dane. Dzięki narzędziom pozwalającym na cyfrową analizę danych, firmy są w stanie reagować na różne sytuacje w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie.

- Dzięki naszemu rozległemu doświadczeniu zdobytemu jako producent i dostawca wyposażenia dla producentów i 25 latach doświadczenia w analizie danych z naszych maszyn, jesteśmy w stanie zaoferować kompleksową wiedzę na temat naszych linii produkcyjnych. Ponadto jesteśmy w stanie wykorzystać moc obliczeniową chmury na potrzeby rozszerzonej analityki danych, wykorzystując w tym celu statystykę, uczenie maszynowe oraz technologię SI. Rozwiązanie Evo-ON umożliwia naszym klientom podniesienie poprzeczki jeszcze wyżej, niż dotychczas - twierdzi Gabriele Gatti, Digital Product Manager i Business Development Director w firmie Sidel.

Podejmowanie skutecznych decyzji z wykorzystaniem Evo-ON

Evo-ON® to wyjątkowy pakiet oprogramowania opartego na chmurze, wyposażonego we wbudowane funkcje analizy danych, obejmujący dedykowane aplikacje dostosowane do przemysłu opakowaniowego. Jego celem jest nadzorowanie i optymalizacja wszystkich aspektów działania linii produkcyjnej. Klienci mogą skorzystać z niego w formie kompletnego pakietu lub pojedynczych aplikacji Evo-ON Care, Evo-ON Performance i Evo-ON Eco, dzięki którym mogą wykorzystać gromadzone dane do osiągnięcia najwyższej wydajności.

Te inteligentne aplikacje analizują dane gromadzone nieustannie z urządzeń będących częścią linii pakującej, wyciągając z nich wnioski i oferując rekomendacje - wynikiem ich pracy jest osadzanie surowych danych w kontekście oraz oferowanie użytkownikom końcowym użytecznej wiedzy i wniosków. Platforma umożliwia podejmowanie decyzji w celu wykorzystania pełnej wydajności linii pakującej dzięki powiadomieniom w czasie rzeczywistym i proaktywnym alarmom, a także konfigurowalnym pulpitom i sprawozdaniom.

Rozwiązanie Evo-ON wykorzystuje ponadto najlepsze praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa i opiera się na uznanych standardach branżowych - dzięki temu zarówno dane, jak i sprzęt są bezpieczne. 

evo-on-gallery-02

Koniec z nieplanowanymi przestojami

Optymalizacja konserwacji maszyn może przełożyć się na wydłużenie ich czasu pracy i zwiększenie opłacalności. Z tego powodu kluczem do sukcesu jest znalezienie właściwej równowagi między konserwacją zapobiegawczą i konserwacją mającą na celu utrzymanie maszyn w ruchu. Aplikacja Evo-ON Care umożliwia zastosowanie nowego podejścia do konserwacji dzięki wbudowanym funkcjom predykcyjnym, które pozwalają na przewidywanie konieczności przeprowadzenia konserwacji określonych części w najbardziej odpowiednim czasie. Aby zmaksymalizować skuteczność konserwacji predykcyjnej, należy skupić się na tych elementach, których wymiana wymaga więcej czasu, które stanowią większe ryzyko przestojów i mogą wpływać na jakość produktu końcowego.

- Dzięki interpretacji i konceptualizacji użytecznych danych przez naszych ekspertów ds. danych rośnie znaczenie utrzymania ruchu - dzięki niemu możliwe jest zapobieganie awariom, a także unikanie niepotrzebnych prac konserwacyjnych. Pozwala to na zwiększenie żywotności części nawet o 30% przy jednoczesnym podniesieniu wskaźnika OEE o 3% - dodaje Gabriele Gatti.

Wysoka wydajność i optymalna użyteczność przez długi czas

- Wydajność każdego zakładu produkcyjnego ma tendencję do zmniejszania się wraz z upływem czasu. Aby szybko rozwiązywać problemy, niezbędny jest dostęp do danych produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Jednak prawdziwym wyzwaniem jest nie tylko wdrożenie niezawodnego systemu, ale również wybór rozwiązania, które ułatwi wykrywanie przyczyn spadku wydajności oraz pozwoli ustalić priorytety i szybko zweryfikować wyniki - dodaje Gatti.

Evo-ON Performance to aplikacja pozwalająca na zwiększanie wydajności. Umożliwia użytkownikom dokładną ocenę priorytetowych działań, jakie należy podjąć poprzez monitorowanie i klasyfikowanie problemów z maszynami, które powodują spadek wydajności na linii produkcyjnej. Pomaga wykryć ukryte możliwości i zidentyfikować wszystkie źródła nieefektywności poprzez analizę przyczyn źródłowych. Możliwości przeprowadzania porównań oraz testów wydajności maszyn i linii pozwalają zagwarantować, że jednostki produkcyjne osiągają założone cele wydajnościowe. Ta inteligentna aplikacja dostarcza użytecznych danych produkcyjnych, zwiększając wydajność nawet o 20%.

Zużycie energii zmienia się w zależności od ustawień linii, wydajności, przestojów, konserwacji i ogólnych warunków, co przekłada się na znaczący wpływ na środowisko i koszty. Evo-ON Eco identyfikuje zmiany gdy tylko się pojawiają, aby ograniczać emisję oraz koszty. Ta inteligentna aplikacja zapewnia szybki dostęp do danych o zużyciu energii i mediów dla poszczególnych receptur i produktów, co pozwala na porównywanie efektywności energetycznej w przeliczeniu na wyprodukowaną jednostkę. Dzięki analizom przyczyn źródłowych istnieje możliwość realizacji szybkich działań naprawczych na podstawie wniosków i alarmów w czasie rzeczywistym, a także zaleceń dotyczących możliwych oszczędności.

- Naszym celem jest zwiększanie wartości dodanej linii pakujących Sidel poprzez wykorzystanie możliwości oferowanych przez transformację cyfrową, którą już rozpoczęliśmy wraz z kluczowymi graczami w branży opakowaniowej. Chcemy także rozwijać i ulepszać rozwiązania Evo-ON poprzez poszerzanie funkcji i możliwości aplikacji - chcemy między innymi wykorzystywać je do kontroli jakości opakowań, optymalizacji przezbrojenia maszyn i wielu innych funkcji - podsumowuje Gatti.

evo-on-top-image
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum