Organika-Sarzyna zacieśnia więzi z nauką

Organika-Sarzyna zacieśnia… Przedstawiciele Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna SA z Grupy Ciech podpisali w środę porozumienie o współpracy. Strony uzgodniły, że będą prowadzić wspólne badania naukowe, wspierać działalność dydaktyczną i naukowo-badawczą SGGW, organizować kursy i szkolenia rozwojowe oraz praktyki i staże dla studentów.

- Produkcja środków ochrony roślin jest jednym z najważniejszych filarów Grupy Ciech - powiedział Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Grupy Ciech. - Nasza strategia zakłada intensywny rozwój tego obszaru. Chcemy, żeby nasze środki ochrony roślin jeszcze lepiej odpowiadały na zapotrzebowanie nowoczesnego rolnictwa. Cieszę się, że dzięki rozpoczynającej się współpracy z tak szacowną uczelnią jaką jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będziemy mogli czerpać inspirację do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w naszej produkcji i jednocześnie wspierać rozwój nauki.

Z ramienia SGGW umowę podpisali prof. dr hab. Jan Niemiec, prorektor ds. nauki oraz prof. nadzw. dr hab. Grażyna Garbaczewska, dziekan Wydziału Rolnictwa i Biologii.

- Jest mi niezmiernie miło rozpocząć współpracę pomiędzy największym w Polsce uniwersytetem przyrodniczym i największym krajowym producentem Środków Ochrony Roślin - powiedział prof. Niemiec. - Nasze jednostki, oprócz pozycji krajowego lidera, łączą przede wszystkim obszary badawcze. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym cechom takim jak innowacyjność i kreatywność, nasza współpraca przyczyni się do wspólnych sukcesów. Dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, iż 200-letnia tradycja kształcenia rolniczego w Polsce pielęgnowana przez naszą uczelnię jest zawsze aktualna.

Podczas spotkania bezpośredniego partnera umowy z SGGW - Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna - reprezentował prezes Andrzej Kopeć.

- Wierzę, że połączenie sił, wymiana wiedzy i doświadczenia przysłuży się rozwojowi zarówno nauki jak i naszych produktów z korzyścią dla polskiego rolnictwa - powiedział prezes Kopeć.

Czytaj więcej:
Nauka 94

Żywice epoksydowe, poliestrowe, do farb proszkowych
 

Żywice epoksydowe, poliestrowe, do farb proszkowych, żelkoty i topkoty, utwardzacze, żywice fenolowo-formaldehydowe

Polska
brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska