Ostachowicz zrezygnował z Orlenu

Ostachowicz zrezygnował z Orlenu
Koncern PKN Orlen poinformował, iż 26 września Igor Ostachowicz złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki. Jako powód rezygnacji Ostachowicz podał troskę o interes PKN Orlen w związku z kontrowersjami, jakie wywołała jego nominacja.

Igor Ostachowicz pracował w zarządzie Orlenu zaledwie dwa dni - 24 września rada nadzorcza powołała go na to stanowisko na wniosek Ministra Skarbu Państwa. Ostachowicz miał się zajmować sprawami związanymi z komunikacją korporacyjną, public affairs, pozyskiwaniem funduszy rozwojowych oraz nadzorem nad kwestiami związanymi z bezpieczeństwem energetycznym.

Na nominacji byłego doradcy premiera Tuska suchej nitki nie pozostawiła opozycja, traktując ją jako korupcję polityczną. Także niektórzy politycy PO dystansowali się od decyzji Ministra Skarbu Państwa. Igor Ostachowicz miał zarabiać rocznie jako członek zarządu największej polskiej spółki ok. 2 mln zł.

W dyskusji nad nominacją Ostachowicza na ogół nie podważano jego kompetencji zawodowych. Igor Ostachowicz jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie komunikacji społecznej, relacji międzynarodowych oraz zarządzania wizerunkiem - od 2007 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu, a od roku 2010 sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za komunikację społeczną. Obserwatorzy twierdzą, iż to on wykreował PR-owy wizerunek Donalda Tuska.

Jak podaje PKN Orlen, rezygnacja Ostachowicza nie rodzi skutków finansowych.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363 Ropa 45

brak
 

Największy koncern petrochemiczny w Polsce.

Polska