PCC Rokita SA Ambasadorem Polskiej Chemii

PCC Rokita SA Ambasadorem…
Wyróżnienie "Ambasador Polskiej Chemii" przyznawane jest osobom, instytucjom, przedsiębiorstwom lub organizacjom za skuteczną promocję pozytywnego wizerunku branży i działalność na rzecz przemysłu chemicznego.

Ten prestiżowy tytuł przyznała dolnośląskiej spółce Kapituła Kampanii „Polska Chemia”, w której zasiadają m.in.: dr Tomasz Zieliński, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Prof. Janusz Jurczak z Polskiej Akademii Nauk, Prof. Orion Jędrysek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa i Prof. Jacek Kijeński, Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Kampania „Polska Chemia” jest ideą społeczną, a jej głównym celem jest umocnienie wizerunku branży jako sektora dbającego o środowisko, promującego innowacyjność, tworzącego miejsca pracy, respektującego zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego społecznie.

- To dla nas duże wyróżnienie. Zależy nam na umacnianiu pozycji i znaczenia polskiego przemysłu chemicznego. Jesteśmy nowoczesną firmą i stawiamy na innowacyjne rozwiązania – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.

PCC Rokita jest dobrze znana zarówno na krajowym jak i europejskim rynku. W ostatnim czasie przeżywa intensywny rozwój. Na Giełdzie Papierów Wartościowych odnotowuje bardzo dobre wyniki. Zajmuje wiodącą pozycję na środkowoeuropejskim rynku polioli i alkaliów oraz jest znaczącym dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych.

Przemysł chemiczny należy do jednej z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się gałęzi, a polski przemysł chemiczny jak najbardziej może konkurować na rynkach światowych. PCC Rokita jest jedynym w regionie Europy środkowo-wschodniej oraz jednym z niewielu światowych producentów nowoczesnych produktów fosforoorganicznych.

- W naszej firmie dokonaliśmy ogromnej zmiany w postrzeganiu potrzeb klientów. Dziś nie mówimy o surowcach chemicznych, tylko o rozwiązaniach aplikacyjnych – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA.

Kampania „Polska Chemia” to autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i jedyne tego typu przedsięwzięcie promujące tak istotny dla polskiej gospodarki sektor przemysłu jakim jest chemia.

PCC Rokita


Prawie 1000 produktów i formulacji chemicznych
 

Prawie 1000 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4


Reportaże

Forum

Iebm

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-05-23

Iebm

Porządkowanie przewodów do medium chłodzącego 2019-05-23

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18