PLAST ECHO - nowy miesięcznik dla branży tworzyw sztucznych

PLAST ECHO - nowy miesięcznik…

W tym roku Plastech.pl obchodzi 18-te urodziny. Można więc śmiało powiedzieć, że wchodzimy w dorosłość. Uważamy bez fałszywej skromności, że portal Plastech jest od wielu lat istotnym uczestnikiem najważniejszych wydarzeń z życia branży tworzyw sztucznych w Polsce. 

I właśnie to wejście w "dorosłość" stało się okazją do szeregu burzliwych rozważań na temat samej branży, jej otoczenia oraz udziału mediów w życiu tego sektora i kreowaniu jego wizerunku.

Efektem tej burzy mózgów jest testowy numer czasopisma "Plast Echo", który macie Państwo przed sobą. Na polskim rynku branżowym istnieje kilka wartościowych tytułów prasowych, które poprzez artykuły techniczne dostarczają rzetelną wiedzę na temat technologii i urządzeń do przetwórstwa tworzyw. Wydawnictwa te od lat wykonują dla Państwa dobra robotę.

Czy jest zatem miejsce na rynku na jeszcze jeden periodyk dla branży? Jesteśmy przekonani, że format czasopisma jaki chcemy Państwu udostępnić, znajdzie swoich odbiorców.

Naszym celem jest aby miesięcznik "Plast Echo" skupiał się na najważniejszych trendach w branży i opisywał najistotniejsze problemy jakie dotyczą całego środowiska, które na co dzień żyje w "świecie tworzyw''. Aby stał się istotnym "echem" branży, dzięki któremu głos przetwórców będzie jeszcze bardziej słyszalny.

Pragniemy aby jednym z najważniejszych działów stał się "Głos Biznesu" - tej części naszego czasopisma, w której będzie można wysłuchać opinii przedstawicieli branży. Z kolei w dziale "Tonacja branży" znajdą się artykuły dotyczące aktualnych problemów sektora.

Mamy nadzieję, że Państwa zainteresowanie wzbudzi również sekcja "Brzmienie otoczenia", która będzie redagowana przy współpracy naszych Partnerów, instytucji i organizacji branżowych będących ważnym głosem środowiska.

Tematem wiodącym pierwszego numeru jest wpływ pandemii COVID-19 na branżę przetwórczą. Pandemia wstrząsnęła nie tylko naszym sektorem, można wręcz powiedzieć, że na skalę niespotykaną od czasów ostatniej wojny światowej wstrzymała nasz codzienny pęd.

Ale oczywiście obostrzenia wprowadzone przy tej okazji odbiły się poważną czkawką również i w przemyśle tworzyw sztucznych. I jeśli w branży przetwórczej "obraz jest niejednoznaczny'' o czym mówi w wywiadzie Robert Szyman, dyrektor PZPTS, to już branżę recyklingową wirus zaatakował naprawdę mocno. Polecam tu szczególnie rozmowę z Szymonem Dziakiem-Czekanem, prezesem Stowarzyszenia "Polski Recykling".

Spadek cen ropy naftowej i co za tym idzie cen pierwotnych tworzyw sztucznych spowodował, że branża recyklingu stała się po prostu nierentowna. W rezultacie pandemia minie, bo przecież wszystko mija, a my zostaniemy z górami śmieci.

Również i branża targowa nie ma powodów do zadowolenia. Czy spotkamy się jeszcze w tym roku na targach branżowych? Większość znaczących imprez przeniesiono na okres jesienny ale czy to oznacza, że przedstawiciele sektora tworzyw tłumnie wezmą udział w wystawach? Zastanawiam się nad tym w artykule "Czy koronawirus zadusi branżę targową?".

Żyjemy w erze cyfrowej, dlatego też pierwszy numer, który prezentujemy na razie w formie elektronicznej jest w dużej mierze interaktywny. Możecie Państwo za pomocą jednego kliknięcia przenieść się na strony domowe naszych Reklamodawców, równie prosto można też zobaczyć zapis wideo wywiadów jakich udzielili nam nasi rozmówcy. Te funkcjonalności będą w formie elektronicznej miesięcznika sukcesywnie rozwijane.

Wypełnij ankietę

Po lekturze zapraszamy do wyrażenia swoich opinii za pomocą krótkiej ankiety. Wasze zdanie ułatwi nam wykreowanie finalnej wersji magazynu "Plast Echo".


Czytaj więcej:
Rynek 1022

Reportaże

Forum