Palety na targach Pakfood w Poznaniu

Palety na targach Pakfood…
Firmy Arinstein oraz Schoeller Arca Systems, to jedni z najważniejszych wystawców, którzy w ubiegłym tygodniu podczas targów Pakfood w Poznaniu, zaprezentowali ofertę palet. Arinstein przedstawił styropalety Arpack, z kolei Schoeller zademonstrował m.in. palety plastikowe do przewozu i magazynowania butli na wodę.

Główną atrakcją firmy Arinstein by komplet styropalet Arpack.

Produkty o wymiarach 1200x800x15 mm oraz 600x400x155 mm; ważące poniżej 3,5 kg przy obciążeniach do 1000 kg charakteryzują się wysoką wytrzymałością, amortyzują wstrząsy i nie pochłaniają wilgoci. Posiadają zmywalną i antypoślizgową powierzchnia, można je stosować we wszystkich środkach transportu i systemach magazynowania.

Co konkretnie pokazał Arinstein w Poznaniu?

Jednym z modeli była styropaleta Arpack 250 o wadze 800 g. Jej wysokość, to 150 mm, natomiast materiałem użytym do budowy jest wysoko przetworzony styropian. Wytrzymuje warunki termiczne w przedziale od – 40 st. C. do 50 st. C. Jeśli chodzi o obciążenie statyczne, to sięga ono 600 kg, a obciążenie dynamiczne 250 kg.

Drugą ze sztandarowych styropalet Arinstein był model Arpack 600 o wadze 3,1 kg, wykonany także z EPS. Nadaje się on do transportu, w którym koszty zależą od wagi ładunku. Zapewnia skuteczne rozwiązanie w przenoszeniu lekkich ładunków, które nie wymagają uciążliwego składowania. Obciążenie statyczne twj styropalety dochodzi do maksymalnego poziomu 3500 kg , a obciążenie dynamiczne sięga 600 kg.

Warto zauważyć, że wszystkie typy palet Arpack cechują się stuprocentowym odzyskiem, są całkowicie utylizowane i nadają się do ponownego przetworzenia. Ich zastosowanie obejmuje możliwość wysokiego składowania w systemie regałowym.

Stoisko firmy Arinstein Polska na targach Pakfood w Poznaniu


Proces ich wytwarzania przebiega w trzech fazach. Kolejno po sobie następuje spienianie, sezonowanie i formowanie. Pierwszy etap polega na tym, że materiał EPS zostaje spieniony przy dostarczeniu pary wodnej o temperaturze ok. 100 st. C. Dzięki temu średnica pojedynczej granulki powiększa się blisko 20 razy.

Następnie w specjalnych silosach odbywa się sezonowanie spienionego granulatu. W trakcie tej operacji granulat uzyskuje potrzebną mechaniczną stabilność. Na samym końcu mamy do czynienia z formowaniem: spienione granulki po sezonowaniu trafiają do agregatów formujących i przy udziale pary wodnej oraz podciśnienia odbywa się formowanie palety.

Z kolei, jeśli chodzi o drugą z firm, czyli Schoeller Arca Systems, to jej prezentacja, w odniesieniu do palet, obejmowała palety plastikowe do przewozu i magazynowania butli na wodę oraz palety Palletbox dostępne w wersjach zamykanych, pozwalających na cyrkulację powietrza i posiadających wymienne podstawki.

Typ Palletbox wyposażony jest w specjalne krawędzie oraz system antypoślizgowy. Ich rogi sa wzmocnione, dzięki czemu eliminuje się wstrząsy. Ich ładowność statyczna dochodzi do 7000 kg, z kolei dynamiczna oraz w regałach osiąga wartość 1000 kg. Wahania temperatur, w których produkt utrzymuje swoje właściwości, to od – 30 st. C do 50 st. C. Tworzywo, z jakiego wykonano palety, to nadające się do przechowywania żywności HDPE.

Czytaj więcej: Nowości 252 Targi 1026Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08