Pięć pytań do Phillipa Blassa, dyrektora targów FachPack

Brzmi to niezwykle obiecująco, co prowadzi mnie do kolejnego pytania. Oprócz stoisk i ofert wystawców, zwiedzający są zawsze zainteresowani programem towarzyszącym targom. Co zaplanowaliście na 2022 r.?

Program towarzyszący targów FachPack będzie po raz kolejny bardzo różnorodny i, mam nadzieję, inspirujący dla uczestników. Fora PackBox i TechBox, które cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających, podejmą wspomniane przeze mnie hasło "Przemiany w branży opakowań" i skupią się na najbardziej palących problemach, które obecnie dotykają branżę. Z kolei najważniejsze motywy forum PackBox to "Doświadczenia i oczekiwania rynku", "Zrównoważone projektowanie i materiały" oraz "Opakowania cyfrowe i inteligentne". W trakcie forum TechBox poruszone zostaną tematy "Innowacje i strategia klimatyczna", "Zmiany w pozyskiwaniu wykwalifikowanych pracowników" oraz "Wydajność i cyfryzacja".

Wystawa "Opakowania dzięki wzornictwu", której kuratorem jest nasz wieloletni partner - firma bayern design - będzie poświęcona projektowaniu opakowań oraz indywidualnym historiom produktów i projektantów. Powiew świeżego powietrza i nowe pomysły dla świata opakowań zapewni międzynarodowa strefa dla start-upów oraz pawilon dla innowacyjnych młodych firm. W pierwszym dniu imprezy najbardziej innowacyjne produkty i urządzenia zostaną uhonorowane prestiżową nagrodą German Packaging Award przyznawaną przez Niemiecki Instytut Opakowań (dvi). Pawilon "Labels & More" i zrobotyzowana linia pakująca dostarczą również interesujących informacji na temat technologii etykietowania i robotyki, a w Pawilonie Europejskich Stowarzyszeń i Sieci Opakowań najważniejsza będzie wymiana informacji i nawiązywanie kontaktów.

W zeszłym roku targi wkroczyły również do rzeczywistości wirtualnej dzięki platformie cyfrowej  myFachPack. Czy pojawi się ona ponownie w 2022 r.? A jeśli tak, to jaką wartość dodaną zaoferuje?

Targi FachPack 2022 skupione będą oczywiście na tym, co będzie się działo w halach wystawowych. Bezpośrednie rozmowy oraz inspirująca i żywa atmosfera panująca na stoiskach wystawienniczych są tym, co nasi klienci tak bardzo cenią w formacie targowym. Niemniej jednak, opcje cyfrowe pozwalają na bardziej efektywne przygotowanie i przebieg wizyty na miejscu. W związku z tym w 2022 r. zostanie udostępniona zmieniona wersja aplikacji myFachPack, zawierająca nowe funkcje wyszukiwania wystawców i produktów, kojarzenia kontaktów i przekazywania wiedzy.

W okresie poprzedzającym imprezę odwiedzający będą mogli wyświetlić listę wszystkich wystawców, którą będą mogli filtrować i wybierać kontakty według osobistych zainteresowań i innych kryteriów. W tym celu od maja na naszej stronie internetowej będzie dostępna funkcja wyszukiwania wystawców i produktów. Od września udostępnimy dodatkowe interaktywne funkcje myFachPack, takie jak możliwość indywidualnego kontaktu poprzez czat i wideopołączenie.

Prezentacje na forach PackBox, TechBox i InnovationsBox będą transmitowane na żywo, tak aby osoby, które nie będą mogły osobiście odwiedzić targów, uzyskały możliwość wzięcia udziału w tych wydarzeniach. Wszystkie prezentacje będą również dostępne do pobrania po zakończeniu imprezy.