Pierwsza kompletna aseptyczna linia PET firmy COVAP zakupiona od Sidel

Pierwsza kompletna aseptyczna…

Dzięki kompleksowej, pełnej aseptycznej linii PET firmy Sidel, płynne produkty mleczne (LDP – liquid dairy products) UHT hiszpańskiego producenta mleka, Covap, są teraz po raz pierwszy dostępne również w butelkach PET. Ta nowa butelka PET otwiera ścieżkę prowadzącą do sprostania zmieniającym się wymaganiom rynku oraz zapewnia integralność i bezpieczeństwo produktu.

Hiszpańska spółdzielnia Covap jest jednym z największych producentów mleka w Hiszpanii. Firma posiada jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie zakładów mleczarskich w całej Europie i zrzesza rolników od ponad 60 lat. Dysponując dużą powierzchnią operacyjną, wynoszącą 22 650 m2, Covap jest w stanie wyprodukować 400 milionów litrów mleka rocznie. Identyfikowalność stanowi jej klucz do utrzymania wysokiej jakości produktów. Wdrażając ścisłą kontrolę – począwszy od paszy dla zwierząt aż po proces produkcyjny – są w stanie dotrzymać swojego zobowiązania do dostarczania konsumentom szerokiej gamy LDP o wysokiej jakości.

Covap produkuje również gotowe do spożycia produkty mleczne dla innych marek detalicznych w Hiszpanii. Chociaż pośród LDP dominują opakowania kartonowe, główni gracze segmentu supermarketów zdecydowali się sprzedawać je również w butelkach PET – skłaniając się ku preferencjom rynku. Aby móc sprostać zapotrzebowaniu, Covap po raz pierwszy nawiązała współpracę z firmą Sidel w zakresie kompletnej aseptycznej linii PET z systemem Sidel Aseptic Combi Predis stanowiącym jej trzon, po wizytach w różnych stosujących urządzenia Sidel zakładach mleczarskich w Hiszpanii i we Włoszech. Linia została zainstalowana nie tylko dla produktów mlecznych UHT firmy Covap, ale także dla marek detalicznych z sektorów hotelarskich, restauracyjnych i kawiarnianych.

vcsprasset-3534731-710176-525dcd24-26d3-44bb-a5ae-190ca402daea-0

Eksperci z firmy Sidel ściśle współpracowali z firmą Covap – począwszy od projektu butelki aż po uruchomienie linii. Nowe butelki PET posiadają elegancki kształt, zapewniający wygląd podobny do butelek szklanych. Dzięki właściwościom barierowym oferowanym przez PET, trwałość napojów mlecznych została wydłużona o 4 miesiące, pozwalając zachować świeży smak. Wszystkie trzy pojemności butelek – 225 ml, 1 l i 1,5 l – mogą być etykietowane etykietami otaczającymi całe opakowanie lub podawanymi z rolki, w zależności od pozycjonowania marki. 

Dzięki 40-letniemu doświadczeniu w zakresie opakowań aseptycznych, bezpieczna i prosta aseptyczna linia PET wymaga jedynie kilku operatorów, a tym samym ułatwia płynną i wydajną produkcję z prędkością do 13 200 butelek na godzinę. W rezultacie, firma Covap produkuje obecnie 30 milionów butelek PET rocznie. Ponadto, firma Sidel przeprowadziła intensywne szkolenia dla operatorów, aby zapewnić sukces produkcji na linii. - Ponieważ opakowania PET to dla nas nowy obszar, Sidel jest w dłuższej perspektywie odpowiednim partnerem, który doradza nam na każdym etapie i zapewnia kompleksowe rozwiązania - skomentował Vidal Madrid, dyrektor ds. operacyjnych i strategii cyfrowej w firmie Covap. 

- Po wprowadzeniu na rynek nowych butelek PET reakcja konsumentów była całkiem pozytywna – zwłaszcza w odniesieniu do etykiet otaczających całe opakowanie, które zwiększają atrakcyjność LDP. Co więcej, marki detaliczne również cieszą się dużym poziomem akceptacji i satysfakcji z nowego opakowania - podsumował Vidal.

brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum