Płaskowniki i pręty firmy Meusburger - różnorodność idąca w parze z dostępnścią

Płaskowniki i pręty firmy…

Chcąc zaoferować swoim klientom szeroki wachlarz możliwości, asortyment firmy Meusburger obejmuje liczne, popularnie stosowane płaskowniki standardowe, precyzyjne i okrągłe.

W firmie Meusburger, jako producenta normaliów, każdy, nawet najlepszy surowiec, poddawany jest procesowi odprężania cieplnego.

Dzięki produkcji w 100% we własnym zakresie i ogromnym możliwościom magazynowym, Meusburger może zagwarantować swoim klientom najszybsze terminy dostaw.

Szeroki zakres możliwości

W przypadku płaskowników firmy Meusburger możliwe są nie tylko liczne kombinacje szerokości, długości i grubości, ale także duży wybór różnych gatunków materiałów. Płaskowniki standardowe dostępne są w długościach 300, 500, 800 i 1200 mm w wielu różnych szerokościach do 800 mm. Szerokość i długość są cięte z naddatkiem (+4/+6 mm), a grubość jest szlifowana planetarnie. Także płaskowniki precyzyjne zamówić można w różnych wymiarach i gatunkach stali, bezpośrednio z magazynu firmy. Płaskowniki precyzyjne, w odróżnieniu od standardowych, są dodatkowo frezowane równolegle na szerokości, z zachowaniem bardzo wąskich tolerancji wymiarowych. Naddatek grubości (+0,40/+0,45 mm) umożliwia bezproblemową obróbkę cieplną i późniejsze szlifowanie zarówno prętów standardowych, jak i precyzyjnych. Ten producent normaliów oferuje również pręty okrągłe, w różnych długościach od 16 do 1500 mm, jako materiał wyjściowy dla wkładek form, rdzeni formujących, stempli tnących oraz do różnych elementów konstrukcji maszyn i urządzeń. Możliwe jest nawet zamówienie z magazynu już hartowanych prętów okrągłych o długości 100 i 250 mm i średnicach 20, 25, 30, 40 oraz 60 mm. Aby dokonać właściwego wyboru spośród wielu rodzajów materiałów, specjalny program - kreator wyboru materiału, zapewnia optymalne wsparcie, dzięki przyjaznej dla użytkownika obsłudze i specyficznym filtrom wyszukiwania.


img-dis-f-platten-n-normstab-einlagern-2-dd


Możliwości dalszej obróbki bez ryzyka wypaczeń

Aby osiągnąć najlepszą jakość swoich produktów, Meusburger polega nie tylko na produkcji własnej, ale także na własnych piecach do odprężania stali, o łącznej pojemności 240 ton. W procesie odprężania różnych gatunków stali decydującym czynnikiem jest równomierne chłodzenie. Powolny i równomierny proces chłodzenia do 35°C na godzinę zapewnia, że rdzeń i strefy krawędzi ciężkich płyt schładzają się równomiernie i nie powstają nowe naprężenia. Jednocześnie mikrostruktura i wytrzymałość mechaniczna nie ulegają zmianie, co gwarantuje dalszą obróbkę materiału bez ryzyka wystąpienia wypaczeń. Twarde miejsca w strukturze są wykluczone, co pozwala uniknąć nagłego złamania narzędzia. Dzięki mniejszemu naddatkowi wymiarowemu, klienci zyskują na krótszym czasie obróbki i dłuższej żywotności narzędzi. Odprężanie cieplne nie tylko skraca czas obróbki i poprawia precyzję, ale także przynosi oszczędności. W produkcji narzędzi i form materiał wyjściowy ma ogromne znaczenie, dlatego ciężkie płyty są poddawane analizie spektralnej i testowi wytrzymałości przed procesem odprężania cieplnego. Również w końcowej kontroli jakości Meusburger wykorzystuje jedno z najdokładniejszych urządzeń pomiarowych na rynku.

Dostępność bezpośrednio z magazynu

Meusburger posiada największy centralny magazyn normaliów w swojej siedzibie głównej, w Austrii. Dzięki powierzchni 18 000 m² firma może zagwarantować swoim klientom dostępność produktów na poziomie 99%. Jak wszystkie artykuły, także płaskowniki i pręty są komisjonowane w najkrótszym możliwym czasie i wysyłane do klienta za pośrednictwem optymalnie zorganizowanych partnerów logistycznych. Dlatego też Meusburger może zagwarantować najszybszy czas dostawy – nawet w przypadku szerokości specjalnych, które użytkownik może sam konfigurować. Dzięki grubości szlifowanej równolegle, płaskowniki mogą być obrabiane w szybki i ekonomiczny sposób. W ten sposób klienci nie tracą czasu i mogą realizować swoje projekty bez zbędnej zwłoki.

Reportaże

Forum