Plast-Box inwestuje w czystą energię

Plast-Box inwestuje w czystą…

Plast-Box S.A. staje się częścią globalnej transformacji energetycznej. Spółka informuje o kolejnej inwestycji, która potwierdza jej zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju i odnawialnych źródeł energii. Na dachu budynku słupskiej fabryki zamontowana została mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy blisko 50 kW, co stanowi pierwszy etap zaplanowanych działań. Wdrażany program modułów fotowoltaicznych zakłada stopniowe zwiększanie mocy instalacji słonecznych.  

Zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne to tylko jeden aspekt tej inwestycji, równie istotne jest podniesienie efektywności energetycznej i zmniejszenie bieżących kosztów działalności spółki, które będzie możliwe dzięki redukcji ilości zewnętrznie kontraktowanej energii.  

Stosując nowoczesne rozwiązania z obszaru OZE, producent opakowań z tworzyw sztucznych przyczynia się do redukowania śladu węglowego oraz dążenia do zeroemisyjności, która stanowi ważny filar zielonej strategii. Moduły fotowoltaiczne nie wymagają dostarczania paliwa, a co równie ważne: nie emitują pyłów, gazów cieplarnianych oraz nie stanowią źródła hałasu.

Grupa Plast-Box podąża za rozwiązaniami, które pozwalają chronić ekosystemy i racjonalnie korzystać z naturalnych zasobów. Stawia na zrównoważoną produkcję, proekologiczne technologie oraz rozwój produktów zgodnych z filozofią obiegu zamkniętego, oferując opakowania z regranulatu PIR oraz PCR. Teraz dodatkowo będzie wytwarzać je z wykorzystaniem czystej energii słonecznej, z myślą o jasnej przyszłości.


fotowoltaika-plast-box