Plast - Box ma nowy zakład na Ukrainie

Plast - Box ma nowy zakład…
Nowy zakład firmy Plast – Box już działa. Został ulokowany na Ukrainie w Czernihowie i będzie zajmował się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych.

Wybudowanie fabryki na Ukrainie było naturalnym etapem wschodniej ekspansji Plast – Boxu. Firma obecna od dawna ze swoimi produktami na wschodzie potrzebowała rozszerzenia w tym regionie swoich mocy produkcyjnych. Teraz stało się to faktem. Fabryka została wyposażona w dziewięć dużych wtryskarek Krauss Maffei i Husky, które będą w stanie przetwarzają miesięcznie 250 ton polipropylenu oraz polietylenu wysokiej gęstości. W przyszłości liczba maszyn ma się zwiększyć aż do 30 sztuk. Tym samym wtedy ukraiński zakład będzie gotów przetwarzać nawet 600 ton tworzywa miesięcznie. Zgodnie z prognozami nowa fabryka ma za zadanie dostarczyć w ciągu roku na ukraiński, ale i częściowo polski rynek 7,2 tys. ton gotowych produktów rocznie.

- Fabryka w Czernihowie kontynuować będzie produkcję wszystkich rodzajów produktów z dotychczasowej oferty „Plast – Box Ukraina”. Nie zabraknie wśród nich szerokiej palety wiader okrągłych i owalnych stworzonych z myślą m.in. o współpracy z lokalnymi producentami z branży chemicznej i spożywczej. W związku z intensywną kooperacją z polską fabryką międzynarodowego koncernu Curver, w najbliższej przyszłości powstać ma odrębna linia do produkcji koszy i kontenerów na śmieci oraz artykułów gospodarstwa domowego dla tej marki – tłumaczą przedstawiciele Plast- Box.

W nowej fabryce pracę znalazło 75 osób. W miarę upływu czasu liczba ta ma jeszcze wzrosnąć.