Plast-Box sprzedaje więcej

Plast-Box sprzedaje więcej… Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych, opublikował wstępne wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Sprzedaż grupy kapitałowej w tym czasie urosła o 5,9 % w stosunku do ubiegłego roku, do wartości 80,8 mln zł. Wypracowana EBITDA wyniosła 8,7 mln zł, zysk netto 3,1 mln zł.

- Pełne wyniki za półrocze opublikujemy 31 sierpnia - mówi wiceprezes zarządu Krzysztof Pióro. - Na razie możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z dalszego wspinania się sprzedaży, a uzyskane rentowności odnotowujemy z wyważoną satysfakcją, bowiem dla całej branży był to czas wzrostu cen surowca i kosztów wynagrodzeń. Pracujemy z entuzjazmem aby wyniki finansowe za cały rok były jak najlepsze - akcentuje Krzysztof Pióro.

Plast-Box to spółka istniejąca od 1983 r. Przez ten czas przeszła dynamiczne przemiany - od małej rodzinnej firmy do nowoczesnej spółki akcyjnej o europejskim zasięgu.

Dziś Plast-Box S.A. jest jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w Europie zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Posiada dwie fabryki - w Polsce i na Ukrainie.

Dzięki aktywności rynkowej, oraz szerokiej ofercie, dostarcza pojemniki do wielu branż, w tym najbardziej wymagających jak spożywcza i chemiczna. Aby uzyskać maksymalną jakość produkcji, firma wykorzystuje maszyny i technologie najnowszej generacji.

Ta innowacyjność pozwoliła osiągnąć najwyższe europejskie standardy, które są doceniane w całej Europie. Od 2004 r. Plast-Box notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Plast-Box
Leon
Leon

Wysłany: 2017-08-17 14:10:40

Super sprawa, niech Każda firma tak rośnie!!

Anonymous
Anonymous
*.134.79.121

Wysłany: 2017-08-17 17:36:58

Sprzedał więcej a mniej zarobił, to jest naprawdę biznes. Kiedyś się mówiło "jak zarobić i się nie narobić" czyli sprzedać mało a dużo zarobić a niedługo to po kosztach będą jechać przy takim podejściu. Na portalach biznesowych jest dokładny raport.