Plast - Box usprawnia opakowania

Plast - Box usprawnia opakowania
Plast – Box poinformował o opracowaniu nowej tworzywowej rączki do swoich wiader o pojemności 17,5 litrów i 20 litrów.

Duże i okrągłe wiadra wzbogacone o nowy detal wykorzystywane są w największym zakresie w branży spożywczej. Jednak możliwość przenoszenia wsadów o identycznej gramaturze, jak w przypadku wiader kompletowanych z rączka metalową sprawiła, że zainteresowanie tak zmodernizowanymi opakowaniami wyrazili również znaczący producenci z branży chemicznej.

Decyzja o wprowadzeniu do produkcji nowej formy tworzywowej rączki i jej kompletacja z dostępnymi w ofercie Plast- Box wiadrami zapadła w ubiegłym roku, a forma pojawiła się w zakładzie pod koniec grudnia. Zainteresowanie produktem sprawiło, że już w styczniu 2012 roku pierwsze partie wiader z białą tworzywową rączkę, opuściły linię produkcyjną słupskiej spółki.

Plast - Box


- Zastąpienie tradycyjnego metalowego uchwytu jego odpowiednikiem z tworzywa w znacznym stopniu wpłynęło na obniżenie kosztów recyklingu wiader. Jest to możliwe z uwagi na jednorodność materiałową całego opakowania – tłumaczy Grzegorz Pawlak, prezes zarządu firmy Plast- Box. - Zgodnie z ustawą o zagospodarowaniu odpadów wykorzystanie tylko jednego rodzaju surowca skraca proces rejestracji, a co za tym idzie również koszty utylizacji opakowań. Rozwiązanie to jest więc nie tylko bardziej ekologiczne, ale i opłacalne dla wszystkich odbiorców produktu, niezależnie od specyfiki branży. Innowacyjność i korzyści ze stosowania produkowanych przez nas jednomateriałowych wiader doceniły zwłaszcza firmy przestrzegające norm bezpieczeństwa systemu HACCP. Pierwsze palety opakowań trafiły już m.in. do Zentis Hungaria, węgierskiego oddziału znanego producenta słodyczy z Niemiec - Zentis GmbH – dodaje Pawlak.