PlasticsEurope wspiera inicjatywę Build Up

PlasticsEurope wspiera inicjatywę… Stowarzyszenie PlasticsEurope zostało oficjalnym partnerem Komisji Europejskiej w związku z inicjatywą Build Up.

Inicjatywa Komisji Europejskiej Build Up powstała w 2009 r. Kryją się pod nią rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną budynków. Idea ma na celu wspieranie skutecznego wdrażania efektywnych metod ograniczania zużycia energii o obiektach budowlanych.

Jednym z pomysłów wspomagających osiągnięcie tego zamiaru jest oczywiście szersze stosowanie tworzyw sztucznych, stąd zaangażowanie PlasticsEurope.
Tworzywa wykorzystywane w budownictwie w licznych zastosowaniach, takich jak izolacje termiczne, szczelne systemy okienne czy systemy grzewczo-chłodnicze, są w stanie w znaczny sposób poprawić efektywność energetyczną budynków. Dla przykładu izolacja z tworzyw przez cały okres jej użytkowania pozwala zaoszczędzić 150 razy więcej energii niż zostało zużyte do produkcji tworzyw w niej wykorzystanych. Właściwa izolacja termiczna w połączeniu z innymi metodami, jak np. okna z potrójną szybą zespoloną, pozwala o prawie 80 proc. zmniejszyć zużycie opału i obniżyć emisję CO2 w porównaniu do budynków, w których nie zastosowano tego typu rozwiązań.

Czytaj więcej: