Plastigo na Plastpolu - więcej, a nawet szerzej...

Plastigo na Plastpolu - więcej…

Plastigo - polski dystrybutor, który poza maszynami i urządzeniami dba o kompleksowość oferty usług, na tegorocznym Plastpolu zaskoczy po raz kolejny. Tym razem na stoisku targowym zaprezentuje aż 5 gniazd produkcyjnych oraz nowe portfolio produktów z zakresu chłodnictwa przemysłowego, techniki laserowej oraz wyposażenia dodatkowego do wtryskowni.

Ta kooperacja z markami Vikk i Technigo, podobnie jak Plastigo należącymi do brandu Asten Group Sp. z o.o., ma na celu jedno: wielowymiarową obsługę klientów przemysłowych w sektorze B2B.

Specjalnie dla nich pojawi się także strefa automatyzacji urządzeń - kluczowy punkt dla każdej, nowoczesnej wtryskowni.

400 metrów kwadratowych rozwiązań dla przetwórców

W tym roku stoisko Plastigo to 400 metrów, na których pojawi się aż 5 gniazd produkcyjnych, co stanowić będzie pełny przegląd maszyn z oferty marki: wtryskarka do produkcji detali wielkogabarytowych BU2, szybkobieżna BH2, hybrydowa BE oraz standardowe maszyny BI oraz BS.

Największą nowością targową od Plastigo jest seria wtryskarek elektryczno-hydraulicznych BE wyposażona w dwa układy napędowe. Układ elektryczny realizuje procesy zamykania formy, wtrysku i plastyfikacji, a układ hydrauliczny obsługuje pozostałe napędy wtryskarki. Połączony układ hybrydowy pozwala na optymalne wykorzystanie możliwości wtryskarki pod względem precyzji oraz prędkości działania i idealnie nadaje się do masowej produkcji precyzyjnych wyprasek.

Na uwagę zasługuje także seria maszyn BH2 - hydrauliczne wtryskarki kolanowe o sile zamykania od 130T do 500T. Nowe rozwiązania techniczne zastosowane w tej serii, takie jak łożyskowane prowadnice liniowe pod płytą ruchomą, zwiększenie sztywności konstrukcji poprzez modernizację budowy płyt i ramy oraz zwiększenie prześwitu między kolumnami i skoków otwarcia pozwala na zastosowanie tej serii wtryskarek w produkcji, gdzie wymagana jest precyzja, szybkość i powtarzalność procesu.

Nowe produkty

Pierwszy raz Plastigo pokaże wydzieloną strefę automatyzacji, opartą na funkcjonalności urządzeń Shini, wśród których znajdzie się między innymi robot sześcioosiowy. Wszystko zostało zaplanowane w myśl strategii Industry 4.0. Wśród produktów znajdzie się nowość z oferty serwisowej, czyli  licznik poboru energii elektrycznej, przeliczające jej koszty według zadanej taryfy użytkownika. Urządzenie zlicza energię nie tylko samej wtryskarki, lecz także peryferii, które są podłączone do gniazda produkcyjnego, generując raporty o ponoszonych kosztach. Umożliwia tym samym optymalizację kosztów energii. Co ciekawe, urządzenie może być obsługiwane z poziomu aplikacji w telefonie.

Kolejna nowością, którą zobaczymy będą systemy chłodzenia dla przemysłu. Wydajne, chłodzone powietrzem oraz wodą agregaty chłodnicze w zakresie mocy od 2 do 2 500 kW, służące do zaopatrywania maszyn w wodę chłodzącą. Co ciekawe, w ofercie marki dostępne jest także szersze spektrum tych urządzeń - agregaty przeznaczone do chłodzenia w procesie wycinania laserowego, ekstruzji, spawania, obróbki metali metodą CNC, produkcji folii metodą wytłaczania z rozdmuchem, Blow Molding oraz do zastosowań precyzyjnych. Nowością będą także prezentowane na stoisku urządzenia laserowe: lasery czyszczące DCM, spawarki laserowe DHW oraz zgrzewarki laserowe DMF, uzupełnione ofertą wyposażenia dodatkowego do wtryskowni, wśród którego będzie można znaleźć chemię techniczną, urządzenia przeznaczone do obsługi form wtryskowych, metalowe konstrukcje specjalne, zbiorniki na detale czy narzędzia ręczne oraz wiele innych. Wszystko to będzie można zobaczyć na tegorocznych Targach Plastpol na stoisku G15.

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81