Plastigo od grudnia z wtryskarkami Borche

Plastigo od grudnia z wtryskarkami…
Plastigo informuje o podpisaniu umowy z azjatyckim producentem wtryskarek firmą Borche.

Przypomnijmy, że Plastigo kilka tygodni temu rozstało się ze swoim dotychczasowym partnerem na rynku wtryskarek koncernem Haitian. Teraz częstochowska firma poinformowała o podpisaniu umowy z innym azjatyckim producentem wtryskarek, firmą Borche.

- Borche to firma o wielkim potencjale produkcyjnym i rozwojowym, mogąca pochwalić się obecnie szybkim tempem wzrostu wśród producentów azjatyckich. Bardzo cieszymy się z tej współpracy, ale to dla nas dopiero początek. Planujemy dalsze poszerzanie oferty handlowej i prowadzimy aktualnie rozmowy z uznanymi dostawcami, także z rynków europejskich. Tak jak obiecaliśmy, naszym celem jest jak najpełniejsze zaspokojenie oczekiwań naszych klientów, czyli przedstawienie im oferty atrakcyjnej cenowo i dobrej jakościowo - mówi Asteniusz Myśliwiec, Prezes Asten Group, właściciela marki Plastigo. - Mimo zakończenia współpracy z naszym dotychczasowym dostawcą wtryskarek firmą Haitian, niezmienne pozostają wszystkie ustalenia z dotychczasowymi klientami. W kwietniu 2012 r. zakończą się realizacje zamówionych przez klientów wtryskarek poprzedniego dostawcy. Plastigo nadal świadczy usługi serwisowe, prowadząc zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny zgodnie z zasadami współpracy ustalonymi z Haitianem – dodaje Asteniusz Myśliwiec.

Sytuacja byłaby oczywista, gdyby nie fakt, że do tej pory sprzedażą wtryskarek firmy Borche zajmowała się na polskim rynku spółka B&K z Żywca, która pokazywała te maszyny choćby na niedawnych targach RubPlast w Sosnowcu.

- Dla mnie temat naszej współpracy z firmą Borche nie jest wciąż zakończony. W dalszym ciągu rozmawiam z przedstawicielami z Chin i sytuacja z mojej perspektywy wcale rozwiązana nie jest, choć nie chciałbym się w tej chwili więcej na ten temat wypowiadać – przyznaje w rozmowie z Plastech.pl Bogusław Bachniak, szef firmy B&K.

Czytaj więcej: Wtryskarki 518 Rynek 852

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81
Sprzedaż wtryskarek i wyposażeń - roboty
 

Sprzedaż wtryskarek i wyposażeń - roboty, suszarki, podajniki, termostaty, chłodziarki, systemy podawania

Polska

Anonymous Anonymous
*.94.160.152

Wysłany: 2011-12-01 03:02:19

Jak to możliwe, że mamy dwóch dystrybutorów "jakże znanej" marki Borche w Polsce ? :-P

Co to za producent, który podpisuje umowy z dwoma firmami w jednym kraju ?

Znając Plastigo wytnie konkurenta z rynku :-(

No cóż, walka o ogień......

I tyle.

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-05 23:26:42

Plastigo jakie jest takie jest ale zawsze podchodzi ferr do klienta czego nie moge powiedzieć o nowej firmie Mapro-Polska.Osoby które tam pracują zerwą z klienta ostatnią koszule.Klient będzie liczony nawet za udostępnienie instrukcji do maszyny.W oczach osób zarządzających tą firmą liczą się tylko duże firmy a małe będą szły w odstawke.

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-05 23:41:42

Kolego tutaj niema co wycinać.Wiadomą rzeczą jest to że producent woli wybrać firme z większym doświadczeniem i większymi wynikami sprzedażowymi na rynku polskim.Plastigo do tej pory bardzo mocno rozwineła sprzedaż Haitiana na rynku polskim i jestem pewien że zrobi to samo z nowymi maszynami Borsche.

Anonymous Anonymous
*.61.128.240

Wysłany: 2011-12-07 01:18:44

Panie Tajemniczy.

Nie wiem co chciałeś osiągnąć pisząc takie bzdury....

Borche to niestety nie to samo co Haitian :-(

A Plastigo może się jedynie puszyć i napinać. Skompromitowali się na rynku i tyle ...

Co do Mapro Polska: Skąd taki osąd, skoro firma działa na rynku od kilku tygodni. Próbowałeś uzyskać "udostępnienie do instrukcji do maszyny" skoro piszesz takie BZDETY ?

Kompromitujesz się kimkolwiek jesteś !

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-07 19:52:57

Panie Kewin,

Niestety bzdur nie pisze a przekonają sie o tym klienci którzy zechcą z ich usług skorzystać.

Niestety znam te osoby które tam pracują bo prubowałem dostać od nich instrukcje i niestety kazali mi płacić.

Co do kompromitacji Plastigo to nie ono sie skompromitowało tylko tylko zrobił to Haitian i osoby które wraz z nimi spiskowały.Jeśli chodzi o porównanie jakości to Haitian to jest tylko nazwa i nic więcej.Maszyna składa się z europejskich podzespołów zresztą podobnie jak Haitian.Śmiało moge stwierdzić że jakość wykonania jest dużo lepsza niż w Haitianie.Niestety Haitian od kilku lat idzie na ilość a nie na jakość.

GacekGackiewicz
GacekGackiewicz

Wysłany: 2011-12-07 20:50:44

Panie Tajemniczy...

Piszesz: "Osoby które tam pracują zerwą z klienta ostatnią koszule", "W oczach osób zarządzających tą firmą liczą się tylko duże firmy a małe będą szły w odstawke". Porównaj najpierw ceny usług i stawek pomiędzy tymi firmami a przekonasz się, że jesteś w błędzie - ja sprawdziłem - ceny sporo poniżej promocyjnych -30% w Plastigo.

Skoro Haitian taką ma słabą jakość idąc w ilość to dlaczego wielkie korporacje wstawiają je do swoich parków maszynowych? Ponadto poziom Twojej wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia.

Ludzie! Myślcie!

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-07 22:23:02

Panie GacekProfesor sie znalazł od wypowiedzi.

Ja też widziałem ich oferte na maszyne i wcale rewelki niema.Ale za to jest kiepski serwis,brak strony,brak części itd.Duże firmy to duży problem że o wymogach takich firm nie wspomne.Zresztą wszyscy wiedzą że dzisiejszy Haitian to nie jest ta sama marka co kilka lat temu.Jedyne co w tej marce sie zmieniło na plus to cena.

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-07 22:29:53

Może i usługi są poniżej 30% ale jakość tych usług będzie nie warta tej niskiej ceny.Rzeczywiście ludzie powinni sie mocno zastanowić.

GacekGackiewicz
GacekGackiewicz

Wysłany: 2011-12-07 23:09:16

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Rynek osądzi :)

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-08 18:33:42

Ale przynajmniej szczekają a nie cienko piszczą.

Do ciebie karawana też dojedzie tylko jeszcze o tym nie wiesz.

Anonymous Anonymous
*.94.128.35

Wysłany: 2011-12-11 02:45:37

Panowie, oceniacie firmę, która powstała kilka tygodni temu !

Jak można porównywać Plastigo, które jest na rynku ładnych parę lat do Firmy, która dopiero na rynku raczkuje ?

Bzdury wypisywać każdy może, tylko w jakim celu ?

Haitian, to marka, która liczy się na rynku..... i o to idzie cała sprawa.

Nie można już dzisiaj napisać, że Haitian to chińska marka bez znaczenia.

Skoro takie firmy jak Whirlpool, Indesit, Valeo, Konplast itp. inwestują w maszyny tej marki, to coś w tym musi być: kompromis między ceną, a jakością.

Żadne zjadliwe wypowiedzi Panów z Plastigo i ich zwolenników tego nie zmienią :-P

Haitian jest w Europie i ma się dobrze.

Polscy Klienci Firmy mogą być spokojni o przyszłość, a to niemały luksus.

I tyle ...

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-11 13:05:16

Marka Haitian jest dzisiaj rozpoznawana na Polskim rynku tylko i wyłacznie dzięki jej wcześniejszemu przedstawicielowi firmie Plastigo,która to przez tyle lat promowała tą marke.Technicznie rzecz biorąc maszyne te zbyt wiele się nie odbiegają od reszty maszyn Azjatyckich.Klenci decydując się na zakup maszyny nie tyle patrzeli na to że jest to Haitian ale na obsługe klienta i serwis.To jest główną kartą przetargowa w dzisiejszych czasach.Życze konkurencji żeby choć w 50% dorównało pod tym względem Plastigo.

GacekGackiewicz
GacekGackiewicz

Wysłany: 2011-12-11 18:23:50

Skoro wartość firmy stanowią ludzie i są to te same osoby które działały w Plastigo i również budowały wartość marki zarówno Haitian jak i Plastigo to nie widzę podstaw by sądzić by miało być inaczej.

Anonymous Anonymous

Wysłany: 2011-12-12 01:21:03

Tajemniczy (he, he) napisał: "Klenci decydując się na zakup maszyny nie tyle patrzeli na to że jest to Haitian ale na obsługe klienta i serwis.To jest główną kartą przetargowa w dzisiejszych czasach.Życze konkurencji żeby choć w 50% dorównało pod tym względem Plastigo."

Drogi Panie Tajemniczy: O jakiej "konkurencji" Pan pisze ? No chyba, że jest Pan pracownikiem Plastigo ?????

Nowy dystrybutor Haitian'a w Polsce to najbardziej wartościowi ludzie z Plastigo, którzy będą robić swoje pod nowym szyldem. Tylko poczynaniom tzw. kadry kierowniczej Plastigo możemy zawdzięczać kolejny już skandal w branży. Co dziwne, Panowie Dyrektorzy utrzymali swoje stołki i brną dalej w swoich bezsensownych staraniach deprecjonowania marki Plastigo i spółki Astengroup. Panie Prezesie Właścicielu: czas się obudzić ! Niech Pan pogoni tych Puszałków, gdzie pieprz rośnie. Wyjdzie to Panu na dobre :-|

Bo BORCHE może być tylko gorsze ;-)

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-12 18:28:49

Borsche jest jak Porsche,czego nie można powiedzieć o Haitianie.Kiedyś to była dobra marka maszyn ale w tej chwili to tylko nazwa wśród wielu innych azjatyckich producentów maszyn.Może warto by było posłuchać co sądzi o waszych maszynach właściciel firmy KON-PLAST.

Anonymous Anonymous
*.60.64.77

Wysłany: 2011-12-13 01:25:25

Tajemniczy napisał: "Borsche jest jak Porsche.....". Rozwalił mnie totalnie :-P Pisanie czegokolwiek w tym wątku nie ma najmniejszego sensu :-( Przypomina to dyskusję dzieci w piaskownicy: "... bo mój tata jest lepszy ...." Kompromitacja. Czas kończyć, bo wygląda na to, że robimy reklamę jakiego badziewojstwa pt. Borsche. Żegnam ozięble Panów Dyskutantów.

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-13 11:38:41

Kolego co ty możesz powiedzieć o nowej marce Borsche skoro sam wcześniej pisałeś że niema jej jeszcze w Europie?Jestem pewny że wcale nie będzie odbiegać jakością od przyjętych standardów europejskich.

Nosisz sie bardzo wysoko ale to nie do ciebie należy złośliwe ocenianie tylko zrobi to konsument.

Niema sensu z tobą dyskutować i równierz proponuje zakończyć tą dziecinade.

Anonymous Anonymous
*.134.133.90

Wysłany: 2011-12-17 03:20:52

Jednak zripostuję:

Panie Tajemniczy, coś dziwnie jesteś przekonany o "doskonałości" maszyn Borche :-| Pewnie jesteś związany z wyłącznym dystrybutorem tych maszyn na Polskę: B&K z Żywca ?

Uwaga do Twojej wypowiedzi: Konsument kojarzy się ze zjadaczem kaszanki, a nie nabywcą maszyny przetwórczej :-P

W jednej kwestii muszę Ci przyznać rację: to Klient zweryfikuje przydatność maszyn Borche w naszej polskiej rzeczywistości. W przypadku Haitian'a zajęło to ok. 10 lat......

Powodzenia życzę, bo będzie potrzebne :)

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-17 19:18:29

Rozmowa z tobą to jak walenie głową w ściane.

Ale tak jak napisałeś w jesdnej kwesti sie zgadzamy.

Czas pokaże.Powodzenia

Anonymous Anonymous
*.182.103.69

Wysłany: 2011-12-20 01:11:27

Boli Cię głowa ?

Polecam odpoczynek od spraw służbowych. Wszystkim to wyjdzie na dobre :)

Anonymous Anonymous

Wysłany: 2011-12-23 12:56:59

A ja mam pytanie, czy może któś napisać sumienną i nie "chwalebną" opinie o maszynach Borche ale szczerą i rzetelną. Wiadomo nie od dziś, że jak zaloguje sie obecny przedstawiciel na strone to bedzie pisał, że jego maszyny są super i w ogóle sie nie psują. Pytanie kieruje do osób które pracują na tych maszynach (bo jak by nie było B&K jakieś maszyny musiał sprzedać). Jak one sie sprawują? i podobnie co sądzicie o Haitanie ?

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-23 19:49:11

Panie Kelvin a może G.S.,

Odpoczynek to może by się tobie przydał bo naprawde masz nie równo pod sufitem.Za wysokie masz o sobie mniemanie ale to wczesniej czy pózniej wyjdzie jak staniesz do rozwiazania większego problemu.

Dla mnie jesteś jak szczur który podgryza gardło swojego szefa.Szkoda tylko że dostałeś kiedyś szanse na prace od tego człowieka.

Anonymous Anonymous

Wysłany: 2011-12-26 01:54:57

Kolego Tajemniczy: ponosi Cię fantazja :-|

Poczytaj może co Twój Szef powiedział o przyszłości Plastigo i o przyczynach zerwania współpracy Haitian-Plastigo: http://www.tworzywa.pl/pl/1,396/396/strona1/art5160.html#5160

Materiał ten jest skrzętnie ukryty na portalu (z wiadomych przyczyn....)

Jest to oczywiste zaprzeczenie poprzednich informacji o zerwaniu przez Palstigo współpracy z Haitian'em. Przeczytaj i napisz swój komentarz.P.S. Niestety nie dostałem nigdy szansy pracy w Plastigo więc nie gryzę niczyjego gardła ................ Wyluzuj, mylisz mnie z kimś innym. To nie moja wina, że pracujesz w tej Formie :-|

Tajemniczy
Tajemniczy

Wysłany: 2011-12-26 10:47:10

Kolego szkoda czasu na pisanie głupot.Myśle że czas kończyć tą dziecinade bo i tak nic z tego sensownego nie wynika.Szkoda tylko że takie ostre słowa na temat Plastigo wyszły na tym portalu od byłych pracowników tej firmy.Dla mnie jest bardzo nie utrzciwe postępowanie i nie zdziwił bym sie gdyby klienci z wami wcale nie chcieli rozmawiać.

Teodor Teodor
*.146.128.219

Wysłany: 2016-02-01 19:52:31

No i po latach widać kto jest kto. Plastigo górą a Mapro zabija markę Haitian w Polsce.

Adx Adx
*.147.67.19

Wysłany: 2018-10-10 23:06:30

No i proszę. Teraz już wiadomo jak bardzo niedomaga Serwis Mapro.