Plastigo wprowadza nowe termostaty

Plastigo wprowadza nowe termostaty
W termostatach wodnych oferowanych przez Plastigo mamy do czynienia z nowymi rozwiązaniami, m.in. pompą magnetyczną, która do minimum ogranicza ryzyko wycieków.

We wprowadzonych na polski rynek przez Plastigo regulatorach temperatury formy serii STM-M firmy Shini, zastosowano nowe rozwiązanie w postaci pompy magnetycznej, którą cechuje wysoka trwałość. Pomiędzy sekcją pompy a silnikiem nie istnieje żadne mechaniczne połączenie.

Oznacza to, że napęd na wirnik pompy przenoszony jest przez pole magnetyczne, dlatego też nie ma zagrożenia szybkiego zużycia się uszczelnienia wirnika pompy. W konwencjonalnych pompach w miejscu uszczelnień często zdarzają się rozmaite wycieki.

Nowa jednostka cechuje się też wysokim poziomem precyzji. Posiada cyfrowy sterowniki marki dzięki czemu osiąga ową precyzję. Maksymalna wartość odchylenia wynosi +/- 1 st. C. Nowy termostat umożliwia ponadto podłączenie do wtryskarki interfejsem RS 484, co pozwala na sterowanie termostatem z poziomu wtryskarki i ułatwia kwestię kontroli.

Pompa magnetyczna występuje zarówno w termostatach wodnych, jak i olejowych. Model STM-WM (termostat wodny) może występować w wersji wysokociśnieniowej z możliwością grzania do 160 st. C. Nowe urządzenia charakteryzuje się również cichą pracą.

Czytaj więcej: Termostaty 18

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81

urzytkownik
urzytkownik
*.33.210.29

Wysłany: 2012-07-13 17:47:31

Po warunkiem że czynnik chłodzący nie będzie zawierał zanieczyszczeń osadzających i przyciąganych przez wirnik magnetyczny. Pompy magnetyczne są bardzie wrażliwe na zatarcia lub uszkodzenia wirnika. O czym mało wiedzą sprzedający