Plastpol - targi na światowym poziomie

Plastpol - targi na światowym…
Od ponad 20 lat w Kielcach odbywają się Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. W ostatniej edycji wydarzenia udział wzięli wystawcy z 32 państw. Prestiż w branży oraz tytuł największej wystawy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej sprawiają, że targi odwiedziło ponad 18,5 tys. specjalistów. 21. edycja targów Plastpol odbędzie się w dn. 23-26 maja w obiekcie Targów Kielce.

Najlepszą rekomendacją dla każdej edycji Plastpolu są komentarze branży, z których jasno wynika, że wystawa od lat jest wizytówką polskiego przemysłu tworzyw sztucznych. "W Kielcach podpisaliśmy naprawdę ważne kontrakty" - mówiła po zakończeniu ubiegłorocznej, 20. jubileuszowej wystawy Ursula Steiner, prezes firmy Dopak. "Nie ma równie ważnej imprezy dla branży w Polsce" - komentował Zenon Narojek, właściciel Wadim Plast. "Zaskoczyła nas świetna frekwencja zwiedzających " - oceniał Plastpol 2016 Jan Muehsam, właściciel firmy Muehsam-Elektromech.

Oprócz wielu najważniejszych polskich firm, swój udział w wydarzeniu edycji 2017 zadeklarowało już dużo firm z Niemiec i Włoch, które co roku stanowią najliczniejsze grupy wystawców zagranicznych. Nie zabraknie także między innymi przedsiębiorców z Austrii, Francji, Belgii, Portugalii, Turcji, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Holandii, USA, Litwy, Czech, Japonii, Chin czy Tajwanu. Dzięki tak dużemu przekrojowi narodowościowemu wystawców, Plastpol stał się najbardziej międzynarodowymi targami w Polsce. Ponad połowa wystawców biorących udział w kieleckich targach to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem.

Od roku 1997, kiedy to targi przetwórstwa tworzyw sztucznych w Kielcach wystartowały na powierzchni 1500 metrów kwadratowych, wystawa dynamicznie rośnie w siłę. Dziś to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie, które na 32 tys. metrów kwadratowych gromadzi ponad 500 maszyn o wadze blisko 1000 ton. W roku 2017 Plastpol zapowiada się równie ciekawie. Każdy, kto chce trzymać rękę na pulsie branży i wiedzieć, co dzieje się zarówno w polskim, jak i światowym sektorze przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, z pewnością powinien odwiedzić kieleckie targi.

- Targi Plastpol są stałym elementem strategii marketingowej wielu znanych graczy rynku tworzyw sztucznych. Wystawa daje wiedzę na temat stanu gospodarki. Patrząc na ubiegłoroczną edycję, to prognoza jest bardzo optymistyczna - komentuje Dariusz Michalak, dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce.

Plastpol


Najnowsze maszyny, innowacyjne technologie w jednym miejscu

Setki pracujących maszyn w siedmiu halach Targów Kielce robią wrażenie na zwiedzających wystawę. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem branża rozwija się niezwykle dynamicznie, sięgając po najnowsze zdobycze myśli technicznej i technologie rodem ze stacji kosmicznej. W ciągu minionych 20 lat istnienia targów Plastpol krajowa produkcja wzrosła aż trzykrotnie. Polski przemysł tworzyw sztucznych od kilkunastu lat odnotowuje systematyczny wzrost. Jednym z motorów postępu jest rozwój sektora produkcji opakowań, produkcji urządzeń i sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz motoryzacji.

Przekrój branżowy targów Plastpol pozwala poznać nie tylko najnowsze technologie używane do przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale również modne wzornictwo, opakowania, tworzywa i zagadnienia przetwórstwa gumy.

- Wystawa kompleksowo przedstawia branżę: od maszyn i całych linii technologicznych, po granulaty i inne komponenty, aż po innowacyjne technologie recyklingu tworzyw sztucznych - mówi Kamil Perz, dyrektor projektu. - Tradycją Plastpolu są przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast Medale Targów Kielce dla najlepszych firm i produktów.

Targom towarzyszy szereg wydarzeń towarzyszących, jak np. konkurs Omniplast, seminarium techniczne Plastech Info czy spotkania kooperacyjne wystawców z Polski i Niemiec, organizowane wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Podczas targów Plastpol Fundacja PlasticsEurope Polska prezentuje najnowsze wyniki branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie.


Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska