Płonie składowisko śmieci pod Opolem

Płonie składowisko śmieci…
Ponad 36 jednostek straży pożarnej gasi pożar nielegalnego składowiska śmieci w Dąbrowie Niedlińskiej - poinformował oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Zgłoszenie o pożarze w budynkach pomagazynowych strażacy otrzymali w niedzielę, krótko przed północą. Na miejscu zobaczyli stojące w ogniu dwa budynki, w których nielegalnie składowano śmieci.

Pali się składowisko o powierzchni około 3000 metrów kwadratowych, w tym dwa budynki magazynowe. Działania trwają już kilkanaście godzin,a z uwagi na bardzo dużą ilość nagromadzonych materiałów palnych, akcja gaszenia może przeciągnąć się do wieczora.

Według portalu Nowa Trybuna Opolska, policja zatrzymała w tej sprawie 56-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę, mieszkańców powiatu opolskiego. Mogą usłyszeć zarzut spowodowania pożaru wielkich rozmiarów, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Dalsze śledztwo w tej sprawie przejęła Prokuratura Rejonowa w Opolu.

Wójt gminy Dąbrowa Marek Leja, w rozmowie z Nową Trybuną Opolską powiedział, że właściciele składowiska starali się o pozwolenie na recykling odpadów ale na razie jej nie otrzymali. 12 lipca miała odbyć się wizja lokalna.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu wykonuje obecnie pomiary zanieczyszczeń. Na wszelki wypadek osoby mieszkające w pobliżu, które obawiają się o swoje zdrowie, nie powinny otwierać okien czy wychodzić na zewnątrz.

Źródła: psp.opole.pl, nto.pl, gazeta.pl
Foto: psp.opole.pl