Płynne barwniki do tworzyw sztucznych

Płynne barwniki do tworzyw… Proces barwienia tworzyw sztucznych dokonywany jest zazwyczaj poprzez dodanie barwnika typu masterbatch do granulatu bądź przez kupno już zabarwionego granulatu do produkcji. Firma Alba Chemia proponuje alternatywną metodę, opartą na zastosowaniu barwników płynnych podawanych automatycznie do maszyny wtryskowej. System ten pozwala na zakup tworzywa neutralnego i zabarwianie go na miejscu produkcji. Pozwala również na szybką zmianę koloru bez utraty materiału.

Pasty barwiące Flow Tone są szczególnie korzystne przy produkcji elementów transparentnych i półtransparentnych. Dokładniej niż tradycyjne barwniki mieszają się z tworzywem, gwarantując transparentność - pasta płynna pozwala na większą ilość przepuszczonego światła przy dokładnym wybarwieniu. Inną zaletą barwników Flow Tone jest to, że dostosowują się do każdego tworzywa. Pozwalają też uzyskać najróżniejsze efekty np. błyszczące, metaliczne, termoczułe oraz poprawiają własności fizyczno-mechaniczne tworzywa.

O innych korzyściach wynikających ze stosowania barwników płynnych opowiada w naszym materiale wideo Łukasz Rychlicki, prezes firmy Alba Chemia.


Czytaj więcej:
Wideo 165

bronio
bronio
*.46.31.18

Wysłany: 2013-04-05 09:37:25

Temat ciekawy wart szerszego zainteresowania poprzez zorganizowanie sympozjum pokazującego zalety i wady tego systemu

Reportaże

Forum