Podsumowanie stycznia 2003 w Plastech.pl

Podsumowanie stycznia 2003… Właśnie zakończył się pierwszy miesiąc działalności serwisu Plastech.pl, który na platformie myPHPNuke został uruchomiony pod koniec zeszłego roku. Możemy już podsumować pierwszy miesiąc działalności w sieci.

Styczeń 2003 to głównie okres konfiguracji platformy i uruchamiania kolejnych modułów. Pojawiają się pierwsze treści i pierwsi użytkownicy rejestrują się w naszym wortalu. Najpopularniejszy i najwcześniej uruchomiony moduł to Katalog Firm.

Jak użytkownicy trafiają na nasze strony? Głównie przez wyszukiwarki. W styczniu rozpoczęliśmy proces rejestracji w najważniejszych wyszukiwarkach. Część z nich już przeprowadziła proces indeksacji naszych stron. Na inne ciągle jeszcze czekamy. Z tygodnia na tydzień oglądalność rośnie.

Podsumowanie statystyk za cały miesiąc wygląda następująco:

  • Liczba zapytań o strony: 3 095

  • Liczba różnych adresów IP: 625

  • Przesłane dane: 86,92 megabajtów

  • Kody serwera HTTP świadczące o błędach (400, 403, 404): 1,72% zapytań


Uwagi: Dane obliczone na podstawie logów dostępowych serwera z wykluczeniem ruchu wygenerowanego przez nasze biuro oraz ruchu wygenerowanego przez wszelkiego rodzaju roboty i automaty indeksujące.

Pomimo jeszcze nie dużej oglądalności jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego miesiąca działalności. Porównując pierwszy i ostatni tydzień stycznia obserwujemy dziesięciokrotny wzrost oglądalności naszych stron. Mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą dalszy wzrost popularności Plastech.pl.

Redakcja Plastech.pl

Czytaj więcej:
Internet 100

Reportaże

Forum