Pojemniki Eurotec w szpitalu w Zurychu

Pojemniki Eurotec w szpitalu… Szpital Uniwersytecki w Zurychu (USZ) uruchomił najnowocześniejszy magazyn centralny w szwajcarskim sektorze opieki zdrowotnej. W tym w pełni automatycznym obiekcie wykorzystano 9200 pojemników Eurotec z tworzywa sztucznego produkcji Georg Utz, w których są przechowywane leki i sprzęt medyczny. Centralny magazyn został zlokalizowany poza obiektami USZ, w wynajętym budynku, w miejscowości Schlieren, co w sposób znaczący odciąży szpital i centrum miasta od ruchu komunikacyjnego, a także pozwoli wykorzystać zwolnioną przestrzeń na podstawową działalność medyczną.

Nowa infrastruktura pozwoli szpitalowi podnieść jakość i wydajność logistyki oraz szybciej reagować na nowe trendy w branży.

Pojemniki Eurotec, z oferty Georg Utz przydają się przede wszystkim w automatycznej obsłudze we wszystkich popularnych systemach magazynowych. Są one wyposażone w specjalne wpusty umożliwiające manipulację przez robot przemysłowy i właściwe zamocowanie na automatycznych przenośnikach. Uchwyty muszlowe i otwory uchwytowe umożliwiają jednocześnie manualną obsługę pojemników.

Georg Utz jest producentem pojemników transportowych, palet, wyprasek na części techniczne wytwarzanych z tworzywa sztucznego, które można wtórnie wykorzystać.

Produkty Georg Utz wytwarzane są w dwóch rodzajach procesach produkcyjnych: pojemniki, palety produkowane są w większości podczas procesu formowania wtryskowego, natomiast wypraski, blistry produkowane są w procesie formowania próżniowego.

Firma została założona w 1947 roku w Szwajcarii, obecnie Grupa Utz jest międzynarodowym holdingiem obecnym na 3 kontynentach.

EurotecCzytaj więcej: