Pokrętło radełkowane MBT+I Color

Pokrętło radełkowane MBT+I…
W nowym modelu pokręteł firmy Elesa+Ganter wydzielono miejsce na kolorową zaślepkę ułatwiającą identyfikację funkcji pokrętła oraz zmieniono konstrukcję produktu. Pokrętła radełkowane serii MBT+I mogą być stosowane zarówno do regulacji wymagających wielu obrotów elementu napędowego, jak i do precyzyjnych regulacji w niewielkim zakresie.

Pokrętło MBT+I z kolorowymi zaślepkami jest efektem rozwoju produktu o tym samym oznaczeniu. Dzięki wprowadzonym zmianom konstrukcyjnym i technologicznym znacznie rozszerzyła się funkcjonalność tego elementu, a cena pozostała na tym samym poziomie.

W nowej wersji pokrętła środkowa część korpusu została wydzielona i stanowi obecnie zaślepkę. Można ją zamówić w jednym z sześciu dostępnych standardowo kolorów: czarny (C9), pomarańczowy (C2), szary (C3), żółty (C4), niebieski (C5) oraz czerwony (C6). Kolejną zmianą było zwiększenie wysokości całego pokrętła, dzięki czemu radełkowany wieniec brzegowy jest bardziej odsunięty od powierzchni mocowania. Sprzyja to pewniejszemu chwytowi i łatwiejszemu użytkowaniu przez operatora.

Nowe pokrętła MBT+I występują w wielu standardowych wielkościach, w zakresie średnic od 39,5 do 100mm. Jako element montażowy zastosowano mosiężną wkładkę z gładkim otworem nieprzelotowym. Pokrętło dostarczane jest w zestawie z wkrętem dociskowym do osiowego zabezpieczenia na wałku, zgodnie z UNI 5929-85.

Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska