Polimery biodegradowalne w ofercie firmy Biesterfeld

Polimery biodegradowalne w… Firma Nurel opracowała serię polimerów Inzea, które ulegają całkowitej biodegradacji. W 85 procentach są one pozyskiwane z surowców odnawialnych - jak na przykład z niemodyfikowanego genetycznie polilaktydu (PLA) i skrobi. Dzięki optymalnym właściwościom mechanicznym i podobnym parametrom obróbki, jak w przypadku poliolefin i tworzyw styrenowych, Inzea trwale zastępuje polimery wytwarzane z ropy naftowej.

Obróbka biopolimerów jest przyjazna dla środowiska i zrównoważona. Dzięki niskim temperaturom przetwarzania daje się zaoszczędzić dużą część energii. Na standardowych maszynach do obróbki tworzyw sztucznych metodą formowania wtryskowego, wytłaczania i termoformowania można bez problemu przetwarzać biopolimery z grupy Inzea.

Możliwości zastosowań są wielorakie. Wszystkie produkty z linii Inzea nadają się do kontaktu z żywnością zgodnie z rozporządzeniem nr 10/2011 dla tworzyw sztucznych. Biodegradowalne polimery mogą być wykorzystane do produkcji plastikowych torebek na zakupy i produktów opakowaniowych takich jak stabilne pod względem formy miski, kubki i większe pojemniki na przykład w handlu detalicznym. Inzea nadaje się również do produkcji kapsułek do kawy. Można również wyobrazić sobie zastosowanie biopolimeru do opakowań w przemyśle kosmetycznym. W rolnictwie i ogrodnictwie Inzea może być przykładowo stosowana do zacisków i doniczek do rozsad. Ulegają one biologicznej degradacji w ziemi i wzbogacają glebę o substancje odżywcze - po zbiorach mogą pozostać w ziemi.

Paleta produktów Inzea spełnia wymogi USDA Certified Biobased Product Certification, bazującej na standardzie ASTM D6866. Oznakowanie OK Compost dla Inzea potwierdza zgodność z normą EN 13432, europejską normą dotyczącą kompostowalności w kompostowniach przemysłowych. Wiążący się z nią test na toksyczność ekologiczną wykazuje, iż Inzea ulega biodegradacji w glebie, nie pozostawiając szkodliwych substancji i nie ma wpływu na jakość i wzrost roślin.

Czytaj więcej: