Polipropylen z rodziny SABIC PP Qrystal

Polipropylen z rodziny SABIC PP Qrystal
SABIC wprowadza nowe gatunki polipropylenów. Tym razem jest to rodzina materiałów o wysokiej przezroczystości SABIC PP Qrystal.

Produkty z serii SABIC PP Qrystal wytwarza się zarówno na terenie Europy, jak i Bliskiego Wschodu i wysyła do wszystkich miejsc na świecie. Polipropyleny te to kopolimery typu random, przeważnie stosowane do przetwórstwa metodą wtrysku. Zaprojektowano je specjalnie z myślą o wyjątkowej płynności, dzięki której maszyny do obróbki tworzyw są w stanie produkować części szybciej, zużywając przy tym mniej energii.

SABIC PP QR674K posiada wskaźnik szybkości płynięcia (MFI) 40 g/10min oraz polepszone własności organoleptyczne, co czyni go idealnym do bardziej wrażliwych produktów mających styczność z żywnością. Tworzywo szczególnie nadaje się do zakrętek i zamknięć, ale także do artykułów gospodarstwa domowego, artykułów kuchennych oraz pojemników na żywność.

SABIC PP Qrystal


Drugi z typów polipropylenu SABIC PP QR678K, dzięki swojemu wysokiemu MFI 80 g/10 min, nadaje się do produkcji części o skomplikowanych kształtach lub długich i wąskich drogach płynięcia. Testy użyteczności wykazały ok. 15 proc. wyższą płynność niż w przypadku standardowych polipropylenów random o identycznym MFI. Dzięki temu maszyny przetwórcze mogły pracować przy niższych temperaturach obróbki i 15 proc. szybszym czasie cyklu, co przekłada się na znacznie niższe koszty produkcji.

Seria SABIC PP Qrystal zawiera obecnie cztery klasy tworzyw o MFI od 25 do 80 g/10 min.

Wszystkie te klasy podlegają obróbce w znacznie niższych temperaturach, niż inne powszechnie stosowane na rynku kopolimery polipropylenu, co przekłada się na niższy czas cyklu i mniejsze zużycie energii. Tworzywa z serii SABIC PP Qrystal charakteryzują się również dobrym stosunkiem udarności do sztywności, a ponadto umożliwiają klientom produkcję części bez straty na przezroczystości lub estetyce.

- Gdy rozpoczęliśmy pracę nad serią SABIC PP Qrystal, to postawiliśmy sobie za cel opracowanie materiałów, które nie tylko przyczyniałyby się do powstawania lepszych produktów końcowych, ale także pozwalałyby spółkom zajmującym się przetwórstwem metodą wtrysku, produkować je w najbardziej ekonomiczny sposób - opowiada Ricardo Calumby, inżynier marketingu technicznego polipropylenów w spółce SABIC.

Produkty SABIC QR674K zostaną wykorzystane na stanowisku spółki Ferromatik Milacron na targach Plastpol 2012, które będą trwać od 29 maja do 1 czerwca w Kielcach.

Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska