Polska drukarka przemysłowa nowej generacji

Polska drukarka przemysłowa nowej generacji
Choć w przekazach medialnych wspomina się często o niskim poziomie innowacyjności Polaków, niewątpliwie są na rynku podmioty, które zaprzeczają tej tezie i które produkują często bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Jedną z takich firm jest Kangur Electronics, która zaprojektowała i wprowadziła na rynek urządzenie znakujące stanowiące bardzo zaawansowane technologicznie, lecz równocześnie proste w użytkowaniu rozwiązanie - NeoJET.

Nazwa drukarki nie jest przypadkowa, bowiem niektóre z funkcji NeoJET wydają się wykraczać w przyszłość znaną z filmów science fiction. Tymczasem drukarka NeoJET jest jak najbardziej realną odpowiedzią na potrzeby firm produkujących oraz konfekcjonujących towary.

Głowicowa drukarka NeoJET opiera się na parametrach drukarek z serii Kangur Electronics XRjet. Różni się jednak od pozostałych urządzeń interfejsem komunikacyjnym. Kontroler można obsługiwać na dwa sposoby: lokalnie za pomocą klawiatury lub za pomocą zdalnego pulpitu. Użytkownik może komunikować się z drukarką na kilka sposobów, tj. przez Ethernet, WiFi, Bluetooth, RS232 i RS485.

Oprogramowanie pozwala na projektowanie dowolnych dynamicznych obrazów nadruków bezpośrednio za pomocą kontrolera. Zamieszczać można np. zmieniającą się datę, godzinę, automatycznie ustawiany offset daty (np. w przypadku zamieszczania daty ważności), kody dwuwymiarowe z dynamicznie zmieniającą się zawartością, liczniki, numery partii, serii i wiele innych. W łatwy i szybki sposób można dodawać wszystkie elementy graficzne, np. logo, miniatury zdjęć produktów, wymagane oznaczenia itd.W przypadkach niestandardowych danych dynamicznych, kontroler ma możliwość pobierania danych z plików tekstowych, zewnętrznych baz danych, plików CSV i innych. Kontroler NeoJET posiada wbudowany serwer FTP, do którego można zdalnie przesyłać zaprojektowane obrazy (etykiety). Można również zapisywać je na lokalnym systemie plików kontrolera, a w razie potrzeby łatwo edytować. Kontroler posiada możliwość automatycznego harmonogramu zmiany nadruków w ciągu doby (automatyczna zmiana drukowanej treści o określonej godzinie).

NeoJET może współpracować zarówno z głowicami 17,4 mm, jak i 53 mm, a więc służyć może jako drukarka małych i dużych znaków. Możliwe jest również łączenie kontrolera z kilkoma głowicami pracującymi równolegle.

Czytaj więcej: Maszyny 481 Drukowanie 48