Polska premiera amerykańskiej drukarki podczas targów Plastpol

Polska premiera amerykańskiej…

Podczas targów Plastpol 2019 zostanie zaprezentowana, po raz pierwszy w Polsce, maszyna do druku cyfrowego na przedmiotach przemysłowych - FJET24 GEN2, amerykańskiej firmy Engineered Printing Solutions. Do Targów Kielce przywiezie ją firma Comec Polska Sp. z o.o. z Pabianic.

FJET24 GEN 2 to druga generacja drukarek cyfrowych typu flatbed do druku atramentowego UV LED. Stworzona została przez amerykańską firmę EPS, przenosząc druk cyfrowy na poziom przemysłowy. Proponujemy zastąpienie sitodruku technologią nowoczesną, która nie wymaga zastosowania sit ani chemii do mycia itp. Drukarka zużywa niewielkie ilości tuszy utwardzanych światłem UV LED, ogranicza potrzeby wykorzystywania dużej ilości kolorów, dzięki korzystaniu z 4 kolorów składowych - CMYK (cyjan, magenta, żółty i czarny). Maszyna wyposażona jest także w dwie dodatkowe głowice z kolorem białym, dzięki czemu możemy drukować na dowolnym kolorze podłoża, a mimo tego uzyskać jasne i prawidłowe barwy.

Drukarkę FJET 24 gen 2 cechuje szybkość i wszechstronność. Jej powierzchnia drukowania to 510 x 610 mm. Może dostarczać wydruki w wysokiej rozdzielczości (do 1200 x1200 dpi) na obiektach o wysokości do 150 mm. Wyposażona jest również w 2 lampy UV do suszenia tuszu. Zadbano o to, by maszyna mogła drukować w trybie jedno i dwukierunkowym. Firma Comec Polska dostarcza ją łącznie z oprogramowaniem RIP do zarządzania zadaniami drukowania.

Drukarka wykorzystuje głowice piezoelektryczne typu drop-on-demand i atramenty UV, które błyskawicznie wysychają, umożliwiając pakowanie produktów bezpośrednio po nadruku. Obecność 2 lamp UV umożliwia drukowanie w trybie dwukierunkowym, co pozwala na zwiększenie prędkości i uzyskanie krótszego czasu drukowania. Oprogramowanie RIP umożliwia przesyłanie plików i kontrolę wszystkich operacji, w tym drukowanie zmiennych danych. Zmiany pracy są szybkie i czyste, nie wymagają zmiany matryc, form czy sit, ani niczego podobnego. Wszystko co należy zrobić to uruchomić nowe zadanie drukowania z komputera.

Maszynę można dostosowywać do swoich potrzeb za pomocą systemów ładowania i rozładowywania oraz systemów wizyjnych. Idealna do drukowania na artykułach promocyjnych, nagrodach, kartach, okładkach smartfonów, artykułów piśmiennych, ale także do druku przemysłowego w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym, kosmetycznym, narzędziowym, AGD itp.

fjet24-gen2-c

Czytaj więcej:
Targi 1179