Polska premiera wtryskarki na Plastpolu

Polska premiera wtryskarki…
Ferromatik Milacron jest jedną z pierwszych firm, które oficjalnie zdradzają to, co będą prezentowały w trakcie najbliższych targów Plastpol w Kielcach.

Tegoroczny Plastpol odbędzie się w terminie 29 maja – 1 czerwca. Jak zwykle ściągnie do stolicy Świętokrzyskiego ok. 700 wystawców z Polski i świata i będzie okazją do przedstawienia na rodzimym rynku najciekawszych maszyn do przetwórstwa tworzyw sztuczne, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w światowym obiegu. Taką maszynę zademonstruje też Ferromatik Milacron.

Na Plastpolu pokaże swoją nową rodzinę wtryskarek, tzw. serię F, która po raz pierwszy na świecie wystawiona została na targach K 2010. Teraz zaś nastąpi premierowy pokaz tej wtryskarki w naszym kraju.

Cała seria F składa się w tej chwili z pięciu maszyn o sile zamknięcia 800 – 3500 kN. Nie jest to jednak zestaw skompletowany już na dobre i ciągle trwają prace nad jego rozwojem. Docelowo w skład typoszeregu wejdzie dziesięć wielkości wtryskarek. Najmniejsza o sile zamknięcia 500 kN, największa o 6500 kN.

Ferromatik Milacron, Plastpol Kielce


Teraz w maju do Kielc przywieziona zostanie maszyna o parametrze 800 kN, czyli najmniejsza z aktualnie dostępnych. Serię stworzono z myślą o produkcji opakowań, dóbr konsumenckich oraz detali dla branży medycznej. Cechy maszyn F, to m.in. wysokowydajne akumulatory hydrauliczne z serwomotorem, umożliwiające szybką i cichą produkcję¸ a także zoptymalizowana kinematyka pięciopunktowego mechanizmu kolanowego, która zapewnia krótkie czasy cyklu. Na targach wtryskarka produkować będzie po 16 strzykawek w cyklu trwającym 8 sekund. Wykorzystywanym tworzywem będzie polipropylen dostarczany przez koncern SABIC.

Nowość Ferromatik Milacron wyróżnia się ponadto dowolnością przy wyborze napędów osi ruchomych. Oznacza to, że każda oś może być napędzana hydrauliczne lub elektrycznie, w zależności od potrzeby produkcji. Co więcej szerokie prowadnice zapewniają stabilne podparcie dla płyty ruchomej oraz umożliwiają dokładne ruchy także przy ciężkich formach wtryskowych.

Czytaj więcej: Wtryskarki 546 Targi 1058