PolyOne przejmuje producenta barwników dla branży włókienniczej

PolyOne przejmuje producenta… Spółka PolyOne poinformowała o przejęciu spółki Magenta Master Fibers, producenta specjalistycznych barwników stałych dla branży włókienniczej. Poprzednim właścicielem firmy posiadającej fabryki w Mediolanie i Szanghaju był koncern BASF, a kwota transakcji wyniosła 22 mln dol.

Magenta dostarcza rozwiązania stosowane między innymi w ubraniach, sprzęcie turystycznym oraz produktach o wysokich właściwościach wykorzystywanych między innymi w transporcie. Ponadto jedną z szybciej rozwijających się ostatnio gałęzi działalności spółki są rozwiązania dla branży medycznej.

Przejęta spółka zostanie włączona w struktury PolyOne jako część segmentu dostarczającego barwniki i dodatki. W tym samym obszarze działalności PolyOne w ostatnim miesiącu zaprezentował technologię ColorMatrix Fiber Colorant, która również związana jest z barwieniem włókien, przy czym w jej przypadku używa się barwnika w postaci płynnej.

- Nastawienie naszej firmy przede wszystkim na potrzeby klienta wiąże się z zachowywaniem odpowiedniej perspektywy wobec użytej technologii - mówi John V. Van Hulle z PolyOne. - Oferując masterbacze zarówno w formie płynnej, jak i stałej, możemy być pewni, że posiadamy technologię, która będzie mogła sprostać wymaganiom klienta.

Czytaj więcej:
Barwniki 113

Reportaże

Forum