Polykemi AB na targach Fakuma 2017

Polykemi AB na targach Fakuma…
Podczas targów Fakuma 2017 Polykemi skoncentruje się na mieszankach polimerowych nazywanych "blendami". W centrum uwagi znajdą się także nowe, wysokiej jakości materiały PPA oraz innowacyjne materiały PP mające na celu zmniejszenie ciężaru i całkowitych kosztów. Polykemi skupi się również na coraz większych problemach środowiskowych oraz sposobach ich przeciwdziałania, dzięki materiałom REPRO i REZYcom - materiałom produkowanym z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Podczas targów Fakuma 2017, Polykemi podkreśli wiele możliwości jakie dają ich "blendy". Skoncentruje się przede wszystkim na nowym materiale pochodzącym z rodziny materiałów POLYlux PC/PBT MP4011, który przeznaczony jest głównie do zewnętrznych detali w przemyśle motoryzacyjnym. Materiał został udoskonalony, dzięki czemu producenci otrzymują jeszcze szersze okno procesu i lepsze wykończenie powierzchni oraz lepszy połysk.

Firma Polykemi wprowadza również SCANREX - nową rodzinę produktów wysokiej jakości. Pierwszymi dwoma materiałami są związki oparte na PPA z dodatkiem 30% i 50% włókna szklanego. Typowymi zastosowaniami nowych materiałów są elementy mechaniczne i detale dla motoryzacji. Elementy mechaniczne obejmują na przykład elementy takie jak zębatki i zawiasy. W pojazdach materiały te przyczyniają się do zmniejszenia wagi jako alternatywa dla metalowych konstrukcji nośnych. Pod maską samochodów PPA znaleźć można w zaworach przepływu powietrza, przepustnicach i instalacjach paliwowych.

zawias


Ciągle rośnie zainteresowanie zmniejszeniem zarówno ciężaru jak i całkowitych kosztów produkcji. Tutaj z pomocą przychodzą materiały z rodziny POLYfill PP HC, wysokiej klasy polipropyleny z domieszką środków wzmacniających, takimi jak włókno szklane lub minerały. Materiały z powodzeniem zastąpiły już zarówno PBT GF30 jak i PA6 GF30 w obecnych produkcjach.

Ochrona środowiska staje się coraz ważniejsza, co będzie również poruszone na tegorocznych targach. Dbałość o środowisko naturalne znajduje odzwierciedlenie w dwóch rodzinach materiałów - REPRO to standardowy asortyment materiałów z recyklingu i REZYcom, które to są materiałami z recyklingu dostosowanymi do indywidualnych potrzeb klienta. Są to materiały, które z powodzeniem przechodzą testy starzenia termicznego w 150o przez 1000 godzin, a także długotrwałe testy na UV. Z ofertą firmy Polykemi będzie można zapoznać się na stoisku 3110 w hali A3.

Porównanie Techniczne POLYlux PC-PBT


Źródło: Polykemi


Tworzywa modyfikowane, compound, compoundy
 

Tworzywa modyfikowane, compound, compoundy, compounding,

Szwecja, 271 21 Ystad, Bronsgatan 8


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09