Polykemi wciąż dostarcza materiały do walki z COVID-19

Polykemi wciąż dostarcza materiały…

Dla działających w sektorze medycznym klientów Polykemi - szwedzkiego producenta kompoundów - obecna sytuacja na świecie oznacza gwałtowny wzrost produkcji i co za tym idzie zwiększone zapotrzebowanie na surowce. Przykładem takiej firmy jest szwedzki Liljas Plast AB, który produkuje elementy do respiratorów i masek ochronnych.

Wcześniej Liljas Plast produkował niektóre elementy masek z materiału POLYblend PC/ABS PBL 83FR w kolorze szarym, zaś filtry z tworzywa SCANAMID 66 PA66 A120FC w kolorach czarnym i pomarańczowym. Ponieważ zapotrzebowanie te wyroby medyczne drastycznie wzrosło, zwiększył się również popyt na tworzywa.

W obu przypadkach zwiększył się wolumen zamówień, zaś Liljas Plast pracuje teraz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, aby sprostać wymaganiom. Polykemi robi z kolei wszystko, aby dostarczyć zwiększoną ilość materiałów na czas.

- To naprawdę satysfakcjonujące, że nasze produkty mogą być stosowane w produktach przynoszących zarówno ulgę osobom zakażonym wirusem, jak i chroniących przed zakażeniem - mówi Johan Sonesson, Area Manager w Polykemi.

Kiedy ilość zamówień od klientów Liljas Plast wzrosła, firma musiała działać szybko, aby zwiększyć tempo produkcji. Wtedy właśnie skontaktowała się z Polykemi.

- Otrzymaliśmy od naszych klientów z sektora medycznego zamówienia, które w ujęciu ilościowym stanowią równowartość naszej rocznej produkcji, z terminem dostaw w ciągu najbliższych tygodni. Dlatego też jesteśmy wdzięczni, że firma Polykemi była w stanie szybko zareagować i dostarczyć nam więcej materiału w krótkim czasie - mówi Emil Granstrand, który współpracuje z działem sprzedaży i zarządzania projektami w Liljas Plast.

ansiktsmask-detaljer-lilja-plast-polykemi-1

JL

Źródło: Polykemi AB