Ponad 1400 gości świętowało jubileusz Wittmann Battenfeld

Ponad 1400 gości świętowało… W dniach 13 i 14 czerwca br. w koncern Wittmann Battenfeld obchodził swoje 10-lecie. Na jubileuszowej imprezie zjawiło się ponad 1400 gości z całego świata, w tym również 130-osobowa grupa z Polski.

10 lat temu Battenfeld Kunststofftechnik GmbH został włączony do Grupy Wittmann. W ciągu ostatnich dziesięciu lat cała oferta produktowa firmy została odnowiona, znacznie zwiększono również moce produkcyjne zakładu w austriackim Kottingbrunn.

- Zainwestowaliśmy ponad 45 milionów euro, nie tylko w rozbudowę naszych zakładów ale również w stworzenie całkowicie nowych linii produktowych - przyznał Michael Wittmann, prezes zarządu Wittmann Group.

Zaproszeni na jubileusz 10-lecia goście mogli na własne oczy zobaczyć efekty tych inwestycji. Ciekawe zastosowania i ultranowoczesne technologie zostały zaprezentowane na 14 maszynach z serii Power, w tym na pokazanej po raz pierwszy pionowej wtryskarce VPower. Z dużym zainteresowaniem spotkała się również prezentacja "Wittmann 4.0", czyli odpowiedź grupy Wittmann na wyzwania Przemysłu 4.0.Imprezę rozpoczęły prezentacje na temat historii firmy, koncentrujące się na ostatnich 10 latach, z uwzględnieniem zarówno rozwoju korporacyjnego, jak i rozwoju technologicznego. Prof. dr Johannes Schilp z Uniwersytetu w Augsburgu w przemówieniu inauguracyjnym opowiedział o cyber-fizycznych systemach produkcji i wyjaśnił, w jaki sposób można je wdrożyć w praktyce.

Prezentacja Wittmann Battenfeld


Podczas zwiedzania zakładów goście mogli przyjrzeć się z bliska nie tylko prezentowanym urządzeniom ale również podziwiać rozbudowaną o 2200 m² halę produkcyjną w Kottingbrunn oraz nową linię technologiczną do produkcji dużych maszyn serii SmartPower i EcoPower.

Na zwiedzających czekały przygotowane kąciki eksperckie , gdzie można było uzyskać informacje na temat technologii procesowych, systemów integracyjnych i uplastyczniających oferowanych przez Wittmann Battenfeld.

- Jesteśmy jedyną firmą, która samodzielnie oferuje kompletny asortyment urządzeń do formowania wtryskowego. możliwości współpracy pomiędzy nimi, które prezentujemy podczas tego jubileuszu są właśnie efektem połączenia firm Wittmann i Battenfeld - powiedział Bogdan Zabrzewski, prezes Wittmann battenfeld Polska.

gala Witmann Battenfeld

Jubileuszowa gala Wittmann Battenfeld

Podczas uroczystości odbyła się również wspólna uroczysta kolacja na wiedeńskim Meta City (MetaStadt), w trakcie której w zaprezentowano 10 lat działalności Wittmann Battenfeld. Właściciele i menedżerowie firmy cieszą się, że tak wielu klientów i partnerów biznesowych przyjęło zaproszenie na przyjęcie urodzinowe.

- Te ostatnie 10 lat to udany okres dla naszej firmy. Cieszymy się, że tak wielu naszych klientów i partnerów było tu z nami, aby wspólnie uczcić ten jubileusz -skomentował Georg Tinschert, dyrektor zarządzający Wittmann Battenfeld.

Zobacz fotoraport z 10-lecia Wittmann Battenfeld

JL
Źródło: Wittmann Battenfeld GmbH
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna