Powłoki ochronne ślimaków w technologii PVD

Powłoki ochronne ślimaków… Powłoki ochronne ślimaków i końcówek ślimaków oferowane przez włoską firmę Brixia-Plast i jej krajowego przedstawiciela, firmę Scorpio, wykonane są w technologii metalizacji próżniowej PVD (Physical Vapour Deposition). Obróbka polega tu na pokrywaniu poprzez odparowanie w reakcji chemicznej jednego lub więcej metali w komorze próżniowej w temperaturze 400-450 st. C. Zaletą tej metody jest możliwość wielokrotnego powlekania tej samej powierzchni.

Tomasz Ciesielski z firmy Scorpio zauważa, że takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie jednostek wtryskowych oraz perfekcyjne wykonywanie detali. Technologia PVD gwarantuje, że powłoki nie ulegną rozdzieleniu. Do ich istotnych zalet należy ograniczenie klejenia i zabezpieczenie przed korozją.

Powłoki ochronne, zaprezentowane na stoisku firmy Scorpio podczas tegorocznych targów Plastpol, otrzymały wyróżnienie przyznane przez jury Targów Kielce.

Więcej na temat rozwiązań firmy Brixia-Plast oraz działalności firmy Scorpio opowiada w naszym materiale wideo Tomasz Ciesielski.


Czytaj więcej:

Reportaże

Forum