Powstanie największa na świecie instalacja produkcji kauczuku Nd-PBR

Powstanie największa na świecie… 11 września 2012 r. firma Lanxess rozpocznie budowę największej na świecie instalacji produkcji kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym (Nd-PBR), która zlokalizowana będzie w Singapurze.

Singapur został wybrany ze względu na bardzo dobrą podaż surowców, doskonałą infrastrukturę, duży port morski i bliskość kluczowych klientów w dynamicznie rozwijającej się Azji. Niemiecki koncern, największy na świecie producent kauczuku, zainwestuje ok. 200 milionów euro, by w kompleksie Jurong Island Chemical Park postawić obiekt o wydajność 140.000 ton metrycznych rocznie.

Będzie to największa tego typu instalacja na świecie i obsłuży rozwijający się rynek „zielonych opon”, głównie w Azji. Instalacja ma być uruchomiona w pierwszej połowie 2015 r. Prace inżynieryjne nabrały tempa od czerwca 2011 r., czyli od momentu, kiedy firma ogłosiła, że wybrała Singapur jako miejsce inwestycji.

- Ruszamy pełną parą z drugim największym projektem inwestycyjnym w historii naszej firmy – powiedział na spotkaniu w Singapurze, na którym nastąpiło podpisanie umów z kluczowymi dostawcami, Axel Heitmann, prezes Lanxess.
Koncern zawarł kontrakt m.in. z Petrochemical Corporation of Singapore (PCS), czyli kluczowym dostawcą instalacji Nd-PBR. Dzięki tym dostawcom można rozpocząć fazę realizacji projektu, tym samym dokonując montażu infrastruktury koniecznej do budowy instalacji.

Petrochemical Corporation of Singapore uzgodniła z Lanxessem długoterminową obsługę w zakresie dostaw butadienu. Butadien jest surowcem niezbędnym do produkcji Nd-PBR. W tym celu PCS wybuduje nową jednostkę do ekstrakcji butadienu i powiązaną z nią infrastrukturę niezbędną do dostarczania tego surowca.

Czytaj więcej:

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum