Premiera raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju 2020

Premiera raportu dotyczącego…

W nowym Raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju firma Arburg po raz pierwszy informuje świat o tym, jak bardzo zrównoważone w perspektywie długoterminowej są działania przedsiębiorstwa we wszystkich istotnych obszarach. Sam interaktywny raport jest równie zrównoważony: dokument w wersji cyfrowej jest dostępny na stronie internetowej firmy Arburg i nie zostanie opublikowany w formie drukowanej.

Zrównoważone działania we wszystkich obszarach

Raport dotyczący zrównoważonego rozwoju 2020 zawiera przejrzyste podsumowanie i wiele infografik poświęconych działaniom firmy Arburg na rzecz ochrony środowiska i zasobów naturalnych, ale także na rzecz pracowników, zainteresowanych grup i regionu. Aby umożliwić wszystkim czytelnikom łatwe zapoznanie się z tymi informacjami, zastosowano zrozumiały język, wiele tablic informacyjnych i dodatkowe informacje dostępne po kliknięciu. W ten sposób dokument daje szczegółowy wgląd w to, co firma Arburg rozumie pod pojęciem zrównoważonego rozwoju i co robi, aby spełnić jego założenia. Obejmujący 53 strony raport dotyczący zrównoważonego rozwoju nie jest zatem jedynie narzędziem informacyjnym i marketingowym. W obrazowy sposób dokumentuje również starania na rzecz zrównoważonego rozwoju w stosunku do klientów, partnerów i zainteresowanej publiczności. Dzięki temu doskonale wpasowuje się w założenia programu arburgGREENworld, którego celem jest osiągnięcie gospodarki o obiegu zamkniętym i ochrony zasobów.

WIN-Charta

Podstawę gromadzenia danych na potrzeby raportu stanowi system zarządzania zrównoważonym rozwojem ''WIN-Charta'' kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, zawierający również dobrowolne, samodzielne zobowiązanie się do zachowania zasad zrównoważonego rozwoju - jako jednoznaczna deklaracja przedsiębiorstwa w zakresie odpowiedzialności ekonomicznej, ekologicznej i społecznej. WIN-Charta zawiera łącznie 12 wytycznych, odnoszących się między innymi do praw człowieka i praw pracowniczych, dobrego samopoczucia pracowników, zasobów, energii i emisji, odpowiedzialności za produkt czy zapobieganiu korupcji. Dodatkowym ważnym czynnikiem jest też regionalna wartość dodana, którą przedsiębiorstwa takie jak Arburg może stworzyć dla swojego otoczenia.

Wydanie z coroczną aktualizacją

Po premierze Raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju 2020 będą pojawiać się corocznie aktualizowane wydania, dokumentujące działania realizowane przez firmę Arburg w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz obszary, w których potrzebne są dalsze starania.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum