Producent obrabiarek rozwija kontakty z Singapurem

Producent obrabiarek rozwija… Fabryka Obrabiarek Rafamet SA wyprodukuje dla klienta z Singapuru obrabiarkę typu UDA 125 N. To pierwsza współpraca tej spółki z klientem pochodzącym z tego kraju, lecz kolejna umowa zawarta z azjatycką firmą. Singapur jest jednym z centrów finansowych świata, toteż kontrakt ma prestiżowe znaczenie. Dostawa maszyny jest zaplanowana na sierpień bieżącego roku, a urządzenie ma zostać przekazane do eksploatacji do końca 2016 roku.

Rafamet współpracował już z azjatyckimi klientami, m.in. z Hongkongu, Malezji, Chin i Tajlandii. Za sprawą podpisanego w grudniu kontraktu do tego zestawienia dołączy Singapur.

Dla azjatyckiego tygrysa spółka z Kuźni Raciborskiej wyprodukuje tokarkę podtorową typu UDA 125 N, przeznaczoną do regeneracji profilu jezdnego kół stosowanych w szynowych pojazdach kolejowych. Tokarka Rafametu zastąpi pochodzącą z lat 80. ubiegłego wieku maszynę innego producenta.

Miejscem pracy UDA 125 N będzie warsztat naprawczy metra. Warto wiedzieć, że powietrze w Singapurze jest bardzo wilgotne, a tamtejszy klimat jest porównywalny do tropiku lasów deszczowych. Maszyny z Kuźni Raciborskiej są jednak do tego przygotowane; od lat użytkuje się je w różnych strefach klimatycznych.

- Każdy klient jest wymagający, ale odbiorcy z Azji stawiają wyjątkowo wysokie kryteria - mówi Paweł Michalewski, dyrektor marketingu Fabryki Obrabiarek Rafamet. - Zawarcie umowy z azjatyckim odbiorcą napawa nas więc dużą satysfakcją. Podpisanie każdego kontraktu jest zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy, bo tego typu zamówień nie składa się w pośpiechu. Nie zapominajmy, że w Singapurze obowiązują brytyjskie, dość rygorystyczne, standardy i modele zarządzania projektami; z tamtejszymi firmami mogą współpracować tylko producenci oferujący najwyższą jakość. Co równie ważne, to jedno z centrów finansowych świata; kontrakt z singapurskim klientem jest zatem dla nas nobilitacją.

Czytaj więcej: